Harley Davidson XL 1200R Roadster (2001)

Vlastník screw13
Vloženo 30.8.2013
Aktualizováno 20.7.2014

"Naughty Pumpkin" - jeden takovej makovej "bar hopper"

První dojmy - Každá motorka potřebuje něco, Harley toho potřebuje hodně aby se na něm dalo jezdit .

Originál nechceš aby jsi nevypadal jako každej druhej pražskej jouda co má naloženou kapsu a potřebuje si vytáhnout tričko s tím že si koupí "fully loaded" HD nebo nastrojený GS adventure a jezdí s tím 5 km do práce a navečer si v mylné doměnce masíruje ego nad skleničkou martini když si myslí, že každá vymazlená princezna s plastem na hrudi cvrnkla do trenek.

Takže co z toho plyne? Flexa a pár nápadů, starý levisky co neviděli pračku od narození a umatlaný kéčky od řadičky a co třeba zkusit něco ve stylu "bar hopper" nebo "bobber"

Naughty pumpkin už chodí do sedmičky na základce a přišla na svět jako xl 1200 custom co jí nemá vylítanou jako holky z Dubí.

Aby si přičichla krapet blíž k zemi dostala vepředu o 2" kratší pružiny a aby nešpulila prdel tak dozadu dostala progresivní o 2" kratší tlumiče. Protože HáDéčka rádi vyjíždějí ze zatáček hadím stylem, bylo potřeba roztáhnout předek a hned je místo zmije jak slepýš. Zastrčit do zásuvky, zapnout, uchopit a už lítají jiskry a do vzduchu se dostává ten blahodárnej smrad spálenýho železa - takže jsme krapet pokrátili zadek a dodělali opěrku, která sice nesahá alespoň co se do výšky týká ani po kolena té co měl Peter Fonda na svým Panheadu v EasyRideru, ale je tam...Značka tím pádem musela jít bokem a po namáhavym manévru kdy jsem svoje tělo ohnul směrem k zemi bylo jasný, že řemen půjde do police a "dýně" dostala věčně umatlanej řetěz, o kterej se člověk musí starat a za chvilku mu začne lézt na nervy. Chceš aby to vypadalo tak trp "hajzle".
Co by to bylo za bobra, kdyby Ti za deště neteklo do rukávů, tuhle lahůdku vyřešili 9 palcový risery a širší řídítka, díky kterým se to líp vodí.
Povrchovou úpravu vyřešil komaxit a postupem času se díky mé oblibě k leštění (motocyklů samozřejmě) z péráka stane asi spíš rat bike, protože mým největším čistícím úspěchem byla půlka motorky aby jsem udělal první a poslední fotky, kdy byla dýně čistá.

Motor je víceméně originál, protože platí pravidlo když se začneš štourat v něčom co funguje tak to brzy fungovat přestane, jak jsem se z osobní zkušenosti přesvědčil, když jsme z 883 resp. 1200R dostali 106koní.
Takže jediné co se týká motoru jsou 4N vačky, který dodali motoru lepší vršek a Kuryakyn s KN filtrem, to je ten nesmyslě drahej obal filtru, který podle všeho nemá žádný účinek, ale už tam byl když jsem pumpkina pořídil, tak jsem se rozhodl ho tam prozatím nechat.
Laufy jsou kopie shotguns s vyjímatelnou vložkou od originálního dodavatele dílů homemade.

Poslední velkej customizing bylo uříznutí konce stojánku, který jsem stejně pořád drhnul po zemi stejně tak jako stupačky takže problém se jedním "zářezem" vyřešil, ovšem nastal jiný a to měkký podklad. Ovšem nejsme tupci a stačí do vesty zastrčit koudek palubky :)

Dojelo to 3 tisíce kilometrů na Jih Evropy a já se cítil jak v bavlnce (ze skelné vaty a vyzdobenou napínáčky) takže to letos dojede do Senegalu :) Těšte se na report.

Tak teď jdu zase vytvářet jiný kultury a hodnoty takže pokračování příště...

MajklHornet
MajklHornet napsal 20.08.15 v 21:54

Jednoduchý, žádný kraviny, tak má vypadat motorka.

MajklHornet
MajklHornet napsal 20.08.15 v 21:53 10b.

Jednoduchý, žádný kraviny, tak má vypadat motorka.

Kopriw
Kopriw napsal 10.08.15 v 23:02 10b.

dam ty tvoji prasivine deset , at vidis , ze jsem kamarad

zach21
zach21 napsal 16.05.15 v 08:44 10b.

Moc pěkný H-D a super komentář

BaluJarda
BaluJarda napsal 19.03.15 v 16:36 10b.

Hezký H-D a super humorná recenze !!! Přeji pohodovou sezonu 2015 a máš to za 10