Kawasaki ER 5 (1996)

Vlastník StrejdaMortymer
Vloženo 18.7.2013
Aktualizováno 27.8.2014

Milý deníčku, jsem typickým blbcem

Vloženo: 23.07.2013, Uskutečněno: 23.07.2013, Stav tachometru: 16779 km, Zhlédnuto: 7x

Abych byl upřímný tak jsem si svůj první zápis představoval trochu jinak, mělo to znít jako "První šťastné kilometry" nebo "Už jsme se seznámili", ale to by nebyla ironie mládí, aby to tak nebylo.

Včera jsem (viz jeden můj thread zde) jel s kamarádem na vyjížďku a aby toho nebylo málo, řekl jsem si, že zkusím vyjet kopec, se kterým by možná měla problém i nějaká crosska. Povel v hlavě "Mládí vpřed!" zavelel a po pár metrech došlo k mýmu prvnímu položení, který jsem naštěstí trochu dobrzdil přidržením, ale víc utrpělo moje ego než stav motorky, která potom trucně nechtěla naskočit a ráda mi dávala dlouhých deset minut přemlouvání vědět, jakej že sem to mladej blbeček

Každopádně to byla jen taková veselá odbočka, tak co se stalo za tu dobu co jsem poprvé vyjel?

- Udělal jsem nově technickou (bez problémů)
- Modelářskou stříbřenkou jsem znova natřel zrcátka (vypadalo to fakt už strašidelně a na dva tydny než přijdou nove to stačí)
- Ujel prvních 163 Km

A pocit z motorky? ÚŽASNÝ! Jsem z "milenky" opravdu nadšený a už se mi doma ozývají první náznaky, že trávím víc času s mašinou než bez ní (tak kdo by se od takový krásky chtěl odlepit že ). Jízdní vlastnosti jsou super, po pádu se naštěstí nic nestalo (štěstí blbce) jenom stačila dolít chladící kapalina a utáhnout zrcátka. I přes tyhle všechny klady mi pořád přetrvává problém se spojkou (prokluz - záběr cca 0.5cm před koncem), na které nakonec není na vině olej ale pružina a blbě dotažený lanko. Takže uvidíme za dva týdny u servisáka co bude potřeba udělat.

• Údržba vidlic

Minulý týden došlo k údržbě předních vidlic se vším všudy. Udělala se komplet rozborka/sborka s vyčištěním, přetěsněním a novou kapalinou. Jízdní vlastnosti se změnily rapidně k lepšímu, motorka začala být mnohem jis

Typ: Údržba
    Vloženo: 19.07.2014
    Uskutečněno: 19.07.2014
    Tachometr: 20833km
  • Jezdíme a jezdíme

Bim bam! Přes dva tisíce kilometrů za ty dva necely měsíce co jezdíme. Udělali jsme si i větší výlety do Německa (Luise). Bez problémů, bez závad, s úsměvem. Co dodat. Pětka dělá svýmu jménu čest i přes to, že se je

Typ: Dovolená
    Vloženo: 28.04.2014
    Uskutečněno: 28.04.2014
    Tachometr: 19500km
  • Zpátky v sedle.

Tak Jaro nám už klepe na dveře, a bylo na čase, abych já zaklepal na vrata garáže a šlo se jezdit. První né moc šťastný pokus o vyjetí následoval tím, že se uchlastaly obě svíce. Padl ortel, servisu se vyhýbám už delší

Vloženo: 11.03.2014
    Uskutečněno: 11.03.2014