Jawa 350/18 (1948)

Vlastník mauser98
Vloženo 1.7.2013
Aktualizováno 28.12.2014

Tohoto "péráka třipade" jsem měl kdysi doma po tátovi. Byl lehce upraven a v černé barvě. Fotky mám jen z doby začátku 60.let,kdy s ním otec naháněl slečny

První dojmy - Jel moc hezky,měl sílu,byl rychlý a měl tichý zvuk.Jak je vidět na fotkách,byl vylepšen sedlem z Jawy 500 OHC.Později dostal i přední vidlici z kývačky,což zvýšilo pohodlí cestujících. Tenkrát to nebylo prznění historického stroje,protože se tak stalo již na počátku 60.let. Veškeré úpravy prováděl můj táta jako mlaďas před vojnou.

Již ho nevlastním spoustu let a dost často toho lituju... dneska bych byl rád,kdybych ho mohl postavit vedle kývačky,panelky,chromky... Nic naplat aneb"pozdě bycha honit" ) Někdy člověka zastihne nedostatek financí a jiné zájmy,což v tomto případě bylo na dlouhá léta auto.
Pokud mám psát o zkušenostech z provozu,jízdních vlastnostech,nebo pohodlí,tak je jasné že to byla motorka,staré konstrukce,ne na parádu a volnočasové "masírování", ale dříč který hlavně vozil lidi do práce a to v dobách kdy byl nedostatek aut a vůbec čehokoliv.

Milan1963
Milan1963 napsal 02.07.13 v 11:33 10b.

Začátkem 60. let jsem se narodil, tak tu dobu nepamatuju, ale ještě v 70. letech jsem podobné péráky vídal. Dnes je jiná doba ...

Dolin
Dolin napsal 02.07.13 v 11:11 10b.

Super fotky,...dobré detaily!