Simson S 53 (1998)

Vlastník chinabiker
Vloženo 25.6.2013
Aktualizováno 25.6.2013

Moje první motorka, sloužila k naučení a seznámení s jednou stopou.

Motorka koupena od Mualmoto

První dojmy - Bez předchozích zkušeností to bylo něco úplně jiného, než jízda na kole :-) Pro začátek paráda, jednoduchý spolehlivý motor, příjemný design oproti starším modelům a nesrovnatelný s pionýry, mopedy. Takže ze začátku naprostá spokojenost a příjemné zážitky z jízdy :-)

Motorku bych doporučil pro - úplní začátečníci, důchodci, rybáři.. :-)

Simson byl dobrou volbou, vzhledem k řidičáku na malé moto. Nejprve jsem chtěl jen popojíždědlo typu Manet Korado, ale naštěstí jsem šel do Simsona.

Motorka se hodila na silnici i do lehkého terénu. Motor výkonově samozřejmě slabší, ale pro naučení je to ideální. Po dvou letech už ale nestačil a hlavně na dlouhých rovinkách to bylo trápení Nemluvě o jízdě ve dvou a ještě do kopce. Protivítr a boční vítr dělal také své a pokud mě předjel náklaďák, s motorkou to pořádně zamávalo.
Ale jinak musím pochválit zpřevodování, malou spotřebu (max. 2,5l/100Km), viditelnost před sebou v noci, ale i vychytávky oproti starým modelům (např. bezproblémové uchycení výfuku k motoru pružinama), pěkné nové plasty, nádrž a přední masku,..
Ovladatelnost super, bubnové brzdy k výkonu dostačující. Škoda, že nešlo zvednout sedlo, aby tam bylo trochu místa na věci. Z boku pod krytem se základní nářadí vešlo, ale žádná sláva.
Muší váha je taky fajn při manipulaci a nebyl problém třeba dotlačit Simála kámošovi v paneláku do jeho pokojíku (rodiče se pak divili, že mají doma benzínové výpary..).
Po dvou tisících km začaly potíže s nastartováním, nechtěl chytnout. Čištění svíčky, roztláčení atd. Servis Mualmota va Slavkově řešil moje potíže zvýšením otáček a pročištěním karburátoru s tím, že je všechno v pořádku. Takže jsem s menším sklamáním moto poslal dál..

Po dvouch sezónách šel k novému majiteli. Původní cena nové: 42.200,Kč- a 9/2000 prodána za 30.000,-Kč.

Targus
Targus napsal 30.04.21 v 11:36 10b.

Hezká kocábka. Vůbec jsem netušil, že Simson přežil tak dlouho.