Muzeum Simsonů v Žabovřeskách aneb Simson není jen S 51 Enduro
30.04.2024
Simson S 53
| 1993 | |
|---|---|
| Doplnit technické údaje pro chybějící ročník Upravit chybné údaje | |
|
V databázi evidujeme více jak 200 000 technických údajů motocyklů. Může se proto stát, že některá technická data budou obsahovat nepřesnosti nebo nejsou zcela doplněná. Prosím, upozorněte nás na nepřesnosti a ihned to opravíme. Děkujeme. |
|
| Objem | 49 cm3 |
| Výkon | 2.72 kW (3.7 koní) |
| Výkon při otáčkách | 5500 ot/min |
| Druh motoru | Spalovací |
| Dvoudobý/čtyřdobý | 2 |
| Chlazení | Vzduch |
| Uspořádání válců | 1 |
| Počet válců | 1 |
| Příprava paliva | Karburátor |
| Počet rychlostí | 4 |
| Sekundární převod | Řetěz |
| Typ rámu | Trubkový |
| Materiál rámu | Trubkový |
| Brzdy vpředu | kotouč |
| Brzdy vzadu | buben |
| Přední kolo | 16 " |
| Zadní kolo | 16 " |
| Rozměr přední pneu | 2.75x16 |
| Rozměr zadní pneu | 2.75x16 |
| Pohotovostní hmotnost | 85 kg |
| Spotřeba | 1.8 l/100 km |
| Maximální rychlost | 60 km/h |
| Fórum | Téma | Odpovědí | Poslední příspěvek | ||
|---|---|---|---|---|---|
| Založit téma Všechna témata | |||||
| Hledám, potřebuji | Sháním zapalování na Simson S53 | 0 | 6.10.2015 18:19 | ||
| Opravy a údržba | nechápu to ?? | 3 | 8.8.2015 20:55 | ||
| Veteráni | Simson nehazi jiskru | 2 | 18.5.2015 22:12 | ||
| Enduro & funbike | Simson S53 | 4 | 2.9.2014 19:55 | ||
| Veteráni | Simson-ztráta jiskry | 4 | 11.7.2014 15:02 | ||
| Opravy a údržba | Simson nejde do otáček | 21 | 18.5.2014 23:00 | ||
| Skútry & mopedy | Zapalování PVL vs. vape | 0 | 28.4.2013 20:16 | ||
,,Milý synáčku, pokud budeš mít na konci roku vyznamenání koupíme ti s maminkou tu tvoji vysněnou mo...
Správný název tohoto modelu je Simson Sperber MS 50 bohužél to tady není k vybrání ale patří to lehc...
Moje první motorka, sloužila k naučení a seznámení s jednou stopou.
Moje první motorka - tehdy jsem měl jen M z doby, kdy jsem dělal řidičák na auto
Můj druhý miláček, SIMSON S53 CX.S výbrusem na 60ccm, laděný výfuk, litá kola, přední kotoučová brz...
Simson S53E moje první motorka :)
Perfektní na naučení s dvoutaktem pro mladý kluky, sranda s ní je jak na polních cestách tak ve měst...
Univerzální,lehký,pohodlný a zábavný stroj
Je to Simson S 53 Enduro. Má dvoudobý benzinový motor. Výkon 2,72kW (3,7k).
Simson s53 enduro, nově žlutočerný, dřív červená barva...
Univerzální,lehký,pohodlný a zábavný stroj
Perfektní na naučení s dvoutaktem pro mladý kluky, sranda s ní je jak na polních cestách tak ve měst...
Před 25ti lety jsem se na něm škaredě vytřískala,tak se tomu teď jdu postavit. Strach z motorek je n...
Stroj pro synuv prvni kontakt s motorizmem. Nahodna koupe.
Netušil jsem, že existije jiný simson než s51.
Správný název tohoto modelu je Simson Sperber MS 50 bohužél to tady není k vybrání ale patří to lehc...
,,Milý synáčku, pokud budeš mít na konci roku vyznamenání koupíme ti s maminkou tu tvoji vysněnou mo...
Moje první motorka - tehdy jsem měl jen M z doby, kdy jsem dělal řidičák na auto
Pro mě, jakožto začátečníka ideální "mašina"..
Moje první motorka, sloužila k naučení a seznámení s jednou stopou.
| Jízda | |
|---|---|
| Sport | 6.3/10 |
| Město | 8.4/10 |
| Cestování | 5.0/10 |
| Terén | 7.4/10 |
| Cestování | |
| Pohodlí jezdce | 6.9/10 |
| Možnosti uchycení zavazadel | 4.4/10 |
| Ochrana jezdce cestování | 5.4/10 |
| Zázemí | |
| Ceny náhr. dílů | 6.0/10 |
| Ceny servisu | 8.0/10 |
| Servisní síť | 5.7/10 |
| Dostupnost dílů | 7.7/10 |
| Nabídka doplňků | 5.0/10 |
| Servisní intervaly | 8.0/10 |
| Terén | |
| Brodivost | 6.4/10 |
| Výška | 8.5/10 |
| Ochrana motoru | 4.0/10 |
| Skoky | 4.3/10 |
| Motor | |
| Spojka | 7.2/10 |
| Průběh výkonu | 6.9/10 |
| Vibrace | 6.0/10 |
| Převodovka | 6.9/10 |
| Mechanická hlučnost | 5.7/10 |
| Zvuk | 6.3/10 |
| Spolehlivost | 8.1/10 |
| Podvozek | |
| Možnost nastavení | 6.1/10 |
| Těsnost tlumičů | 8.8/10 |
| Tuhost rámu | 7.3/10 |
| Nekoupili | Z důvodu |
|---|---|
| Simson S 51 Enduro | |
| Yamaha YZF-R1 | Mno, naši mi ji v patnácti nechtěli koupit-dodnes nechápu jejich rozhodnutí. |
| Jakou | Z důvodu |
|---|---|
| Simson S 51 Enduro | |
| Simson S 51 Elektronik | Pětirychlostní S53 byly v té době drahé. |