Simson S 53 (1998)

Vlastník Jirka_S
Vloženo 11.1.2015
Aktualizováno 11.1.2015

Moje první motorka - tehdy jsem měl jen M z doby, kdy jsem dělal řidičák na auto

První dojmy - Předtím jsem nikdy na motorce nejezdil, takže nejdříve bylo úvodní seznamování. Zvykl jsem si docela brzy. Vzhledem k tomu, že měřím 183cm, tak posez je velmi dobrý.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny co chtějí jednoduché a spolehlivé moto na pojížďky na kratší vzdálenosti a nechtějí každý druhý den opravovat.

První motorka, která to vlastně všechno způsobila - koupena v r.2002. Mám ho dodnes a nikdy jej neprodám. Když jsem Síma přivezl domů a začal se s ním seznamovat, tak po pár jízdách přestal startovat, tak jsem jej odvezl do HK k Havrdovi. Prvotní příčina byla, že jsem špatně nastavil vůli u lanka sytiče a bylo to moc bohaté. No a nakonec z toho byla ještě výměna ložisek na klice protože bývalý majitel mě trošičku oblbnul. To ale byla poslední závada co na Símovi byla. Od té doby jen jezdím a provádím pravidelnou údržbu. Do dnešního dne má Sím najeto se mnou cca 22000km a kolik najel předtím to se jen můžu dohadovat, protože při koupi měl nové tacho s 500km. Je to typ S53 - 12V el., širší sedlo proti původním S51, malá kapotáž, plastové schránky pod sedlem, jinak je to asi shodné. Chytá na první drcnutí, pokud stojí třeba 3měsíce, tak maximálně na druhé.
Zaměstnance ČZ a Jawy bych poslal do fabriky v Suhlu aspoň na roční stáž - třeba by to pomohlo ... .

Milan1963
Milan1963 napsal 02.05.15 v 21:52 10b.

Co napsat? Osvědčený stroj, takže Ti posílám 10 bodů a přeju, at', i dál tak spolehlivě jezdí.