Yamaha YZF-R1 (2003)

Vlastník Iltigo
Vloženo 19.4.2013
Aktualizováno 19.4.2013

Myslím, že na fóru již několikrát padlo slovo "erjednawolepyco", které rovnou i vystihuje mé pocity s první jízdy na oné motorce zcela :D

Motorka koupena od Ruda - Byl to známí, který si koupil skoro novou Ducati. Se společným kamarádem jsme ho přesvědčili, aby nepoužívanou Yamahu prodal. Tu jsem od něho koupil za 80000.

První dojmy - Libí se mi její výkon a též brutalita s jakým je výkon přes zadní pneu přenášen na vozovku. Též jsem nadšený z její zatáčivosti. Bál jsem se, že jakožto velký litr bude neohrabaná, ale přijde mi poměrně hravá na to že je to "velký zlý litr"...

Motorku bych doporučil pro - Každé rozumné osobě, které tento konkrétní model něco říká. I já jsem jej zvolil na úkor R6, kvůli vzhledu. - jo a taky, že je to litr :)

Doplňky na motorce - Tlumič řízení Öhlins
Výfuk Vance&Hines (high-mount svod)

Jelikož motorku mám teprve krátce, rozdělím její recenzi dle údajů na tachometru ode dne mé koupě.

0-100
"erjednawolepyco"

100-3000
Jelikož jsem začínajícím jezdcem s deficitem opravdových zkušeností, bral jsem to pomalu. Motorku jsem převzal s kompletně provedeným servisem od původního majitele. Protože však byla skoro polovina sezóny za námi a čas jsou peníze, benzín též, tudíž čas je benzín. Zkrátka s příležitostma, které mi byli naděleny, jsem podnikl několik výletů v okolí Mělníka, tj. Dubá, Liblice apod. Též jsem byl dvakrát na Slapech a jednou zjišťovat rychlostní možnosti na letišti v Milovicích. Zatím mohu říct, že mne příjemně překvapila spotřeba, kterou jsem odhadl na 5-6 L/100km. Leč to je více, než moji přátelé na šestistovkách, přesto to není tak hrozné.
Zpozoroval jsem, že je motorka velmi živá, a jezdí poměrně rychle. Se současnýma pneumatikama se jí velice líbí svižná jížda zatáčkami, jistěže v mezích zákona. Zatím jsem toho moc nenajezdil, ovšem zkusím to zde průbežně doplňovat.