BMW R 1150 GS (1999)

Vlastník zdenekp
Vloženo 4.4.2013
Aktualizováno 10.11.2023

Velká, těžká, neohrabaná kráva. A mohl bych pokračovat dál

První dojmy - Jako jízda s tankem. Kravál od všeho, kardanu, přenodovky, motoru atd. Ale ten zátah už od nízkých otáček je příjemnej. ...

Co bych popisoval. Kdekdo ji má doma.
Po nějakým čase ježdění musím kostatovat, že tam ta velká váha pořád je a i ty pazvuky připomínající traktor. Ale má to něco do sebe. Když například zařadím. Ten zvuk rovnající se pádu kovadliny do hromady šrotu ve sběrných surovinách mě utvrdí v tom, že tam nějakej kvalt opravdu je. Další povedenou lahůdkou je nalévací hrdlo nádrže. Už si nepamatuji jak to měli moji předešlí japonci ale rozhodně jsem se u nich při tankování nikdy současně nesprchoval, jako u téhle, a benzínem už vůbec ne. A ta váha? S mejma krátkejma hodama a výškou motorky dostávaj tři metráky často dost komedialní rozměr. Tak a to se motám zatim furt jen po asfaltě. Šotolina mě teprv čeká a tam se ukáže jaký to je vlastně enduro.
Pokračování po pár letech.
Tak kamení, hlíny a bláta jsem si s tímto traktorem užil opravdu dost. A to především na Balkáně. Průjezdnost těžkým terénem je neskutečná. Ta motorka projede a vyjede vše a moje endurové schopnosti daleko převyšuje. Ale stále bojuji s vahou (s komplet bagáží a 33 l benzinu to je 340kg) a když se báwo rozhodne, že se bude ležet, tak jde prostě na zem. Naštěstí vždy šlo jen o kácení v malé či nulové rychlosti, bez škod na motorce.
Pokračování po dalších třech letech.
Je z baráku. Vlastě celé ty tři roky stála v garáži a nebyl čas jezdit. A pak přišla šance ji vyměnit za jinou, tak jsem ji se slzou v oku pustil. Samozřejmě výměna za boxer, jen o dvacet let starší.

magoss
magoss napsal 23.09.13 v 23:06 10b.

Jů dvojče a kousek za domem tak snad někdy aj na silnici jinak žlutá je dobrá opravdu jo

Franz77
Franz77 napsal 16.06.13 v 09:17

motorka pěkná, když to nikdo nečte,tak to sem nedávej a máš to pesimisto

Milan1963
Milan1963 napsal 04.04.13 v 18:00 10b.