KTM 990 Adventure / S (2008)

Vlastník Sefi21
Vloženo 25.3.2013
Aktualizováno 26.3.2013

Tak jsem se smířil se skutečností, že mám dražší motorku než auto a s požehnáním rodiny se rozhodl pro KTM 990 Adventure. Další splněný sen a posunutí se v žebříčku techniky směrem vzhůru.

První dojmy - Motorku mám již více jak 1/2 roku a najeto něco kolem 2500Km. Musím přiznat, že i když byla sice původně určená na prodej, tak občasné svezení na ní se pro mě stalo návykovým. Prodej jsem na poslední chvíli přehodnotil a zůstala doma.

Motorku bych doporučil pro - Pro dobrodruhy s Off-Road srdcem. Kdo někdy jezdil motocross nebo enduro, má k téhle motorce rozhodně nejbíže z celé nabídky velkých cestovních endur. Sice trochu přerostlé, ale pořád hard Enduro.

Doplňky na motorce - Téměř vše, co se dá na tuto krasavici pořídit. Zbývá laděný výfuk, který je již zakoupený a čeká na montáž.

Proč zvolit KTM 990 Adventure? Rozhodně pro její univerzálnost a hravost, bravůrně si poradí jak s asfaltem, tak i s těžším terenem. Podvozek a pérování je zcela bez výhrad a ani motoru není takřka co vytknout, snad jen dávkování plynu by mohlo být v terénu trochu citlivější. Jako lehce poddimenzovanou shledávám zadní brzdu, která má tendenci při ostřejší jízdě trochu vadnout. V zásadě nic, co by se nedalo přežít. Spotřeba při cestování solo se pohybuje mezi 6-7l/100km, poruchy mě zatím žádné nepotkali, kromě defektu zadní gumy..

speroure
speroure napsal 18.03.16 v 21:34 10b.

Super

Devil007
Devil007 napsal 25.04.13 v 20:02 10b.

Až se dopracuji k cesťáku, KTM bude první co si pořídím. Krásný kousek

Viking1
Viking1 napsal 27.03.13 v 13:19 10b.

Přátelé, tohle si na enduro nehraje Gratuluju!

chuan
chuan napsal 27.03.13 v 12:05 10b.

Krásná motorka

Milan1963
Milan1963 napsal 27.03.13 v 11:15

Dražší motorka než auto? Ale to má snad každý z nás...motorka je pěkná!