Jawa 250/353 Kývačka (1958)

Vlastník valeš
Vloženo 3.3.2013
Aktualizováno 3.3.2013

Je to první motorka kterou jsem si pořídil. Není to žádná raketa, ale vím že když se o ni budu starat tak mě vždy doveze z bodu A do bodu B.

První dojmy - Koupil jsem ji od staršího pána, který ji už 18 let měl schovanou pod dřevem v kotelně. Nechtěl za ni moc peněz tak jsem si ji pořídil. Domů jsem si ji dovezl na vozíku a musím obdivovat tyto stroje po vyčištění karburátoru atd. výměně oleje a nalití benzímu po pár šlápnutí chytla. Jsou to neuvěřitelné stroje. První jízda byla super není to nejrychlejší motorka na cestě ale každý se otočí.

Jawu jsem si vybral protože již od útlého věku mě zajímaly tyto stroje. Vyveze mě kamkoli si zamanu a vždy si při tom bublá tu svou melodii. Dle mého názoru a zkušeností je to málo poruchový stroj, zatím jen doplňuji palivo a vozím se. Jezdím sice jen chvíli ale nemůžu si na nic stěžovat. Už když jsem si ji pořizoval tak mi bylo jasné že nebudu král rychlosti, ale má to své kouzlo člověk si po cestách v klidu bublá na své Jawě maximální rychlost to má psanou 105 km/h čehož jsem nikdy nedosáhl, protože se mi zdá už u 80 km/h že se vznáším nad cestou a navíc si myslím že není kam spěchat

Lepší o půl 8 na místě než v 7 v márnici.

fidlimydli
fidlimydli napsal 22.07.13 v 19:35 10b.

Je fajn vidět, že i mladí mají koule na to, aby jezdili na krásných motorkách i když to asi holky moc nedocení. Za přístup rozhodně 10b.

DejvGSR
DejvGSR napsal 03.03.13 v 16:52 10b.

Je dobře že o tak krásný stroje je pečováno. A Jawičky jezdí pořád. Byly to úžasné stroje a pořád jsou. Také jsem jich pár vyzkoušel.

Raptík
Raptík napsal 03.03.13 v 14:54 10b.

Krásná motorka Přeju spoustu pohodových kilometrů!!!