ČZ 250/475 (1967)

Vlastník ROURA
Vloženo 19.2.2013
Aktualizováno 1.2.2022

ČZ 250 typ 475 04 Trial je pro mě něco jako jednorožec mezi Čezetami, o kterém jsem však nechtěl jenom snít.

První dojmy - Svižná lehká motorka, na které se i jako na uznalém veteránu dá pořád dobře řádit. =D

Je to něco jako když se 13ti letá holka zamiluje do nějakýho krásnýho herce z televize. U mě to bylo jen o něco dýl, o něco víc vážnějc a o něco reálnějc =D
Jediný co pro mne bylo nereálný, bylo pořídit originál triala v původním stavu. Proto jsem si ho musel prostě postavit. Po hodinách prosezených u internetu, shánění fotografií, dobových manuálů a katalogů dílů jsem si teprve uvědomoval, že to nebude tak jednoduché, protože těch motorek je stejně málo jako informací o nich a dokumentace. Shánění originál dílů byl druhý oříšek, proto je dost věcí replika nebo je použito z něčeho jiného. Snad se časem poštěstí a přibyde těch originálních dílů víc =D
Proběhlo svařování, spasovávání, koumání, předělávání a pak první skládání a zkoušení všeho jak co nepasuje. Pak nastala ta příjemější část projektu. Když už to všechno bylo spasované a vyzkoušené, tak jsem to zase rozebral. Proběhlo pískování, stříkání a pak už jen hurá složit si ten sen =D
Dopadlo to docela dobře, na to že jsem si chtěl postavit jen nějakou motorku na pole =D

Černej_Vasil
Černej_Vasil napsal 01.02.22 v 12:31 10b.

joch73
joch73 napsal 28.04.15 v 03:37

Dobre postaveno :o) Mi se podarilo sehnat v USA origo kompletni vrak, ale pomalicku ji davam dohromady..ma vyrobni cislo 000185 :o)

SojkinXR6R
SojkinXR6R napsal 03.12.14 v 23:05 10b.

Super stavba

Batfiš
Batfiš napsal 13.01.14 v 22:29 9b.

richi
richi napsal 02.11.13 v 22:09

Tak to je masakr! máš můj obdiv