Jawa 350/640 (1995)

Vlastník expert217
Vloženo 27.1.2013
Aktualizováno 14.10.2013

Vloženo: 05.11.2014, Uskutečněno: 05.11.2014, Stav tachometru: 25000 km, Zhlédnuto: 10x

Čas od času je dobré si zaznamenat nějakou tu zatáčku nebo cestu. Všem známe GoPro je sice hezké, ale jít do krámu, nechat tam 8 papírků, jít domů, nasadit, zapnout a natáčet 300 po dálnici je pro mě moc jednoduchá záležitost. A pro majitele Jawy trochu zhýčkalost. Tak sem si sed. Našel kus 3 mm plechu a dal se do díla. Foták je umístěn na samostatném plechu, který je pružně uložený, aby pohlcoval vibrace. Po první jízdě bylo zjištěno, že proudící vzduch kolem fotáku přehluší zvuk motoru. Přidal jsem tedy plexi. Zvuk motoru už šel slyšet, ale při otáčkách nad 3 500 začal obraz zběsile lítat nahoru a dolu. Další vylepšení bylo v zpevnění celé konstrukce. To trochu pomohlo. Stále se ale obraz nekontrolovatelně třese. Zjistil jsem že je to uvolněnými šrouby na motoru. Po dotažení nastalo zase jisté zlepšení. Tudíž celkové chvění je způsobeno rozhozenou klikou. Tzn GO. Náklady: 99 kč - plexi v hornbachu, 10 hodin práce.

Bandit-Kralik (7) napsal 08.11.2014 v 22:03

Máš to pěkně vymyšlené, nápaditost se cení...jen počítej s tím že foták brzy odejde, čipu to moc neprospívá... Ty otřesy jsou vlivem delšího ramene od těla motorky a váhou foto...asi nezlepšíš. Ale v klidné jízdě jsou to zajímavé záběry.

expert217 (0) napsal 06.11.2014 v 08:59

Tak ten můj foťák je už 7 let starý a děla ne moc pěkné fotky, a ni video prý ve fullHD je kostičkované. Takže to neřeším. Jinak je dost robustní. Jediné co by se mohlo poškodit je uložení snímacího čipu vlivem vibrací.

Eonymus (0) napsal 05.11.2014 v 19:17

To bych svému foťáčku neudělal. kolega vozil uvázaný foťák na kole v taštičce a pak se divil že má taštičku plnoou šroubků a foto na kousky. Ale vymyšlený to máš pěnkě

• Příběh koncovek pokračuje.

Poté co se začali rozpadat upravené originální koncovky, bylo nutné řešit obnovu. Připadá mi to jako nekonečný příběh. Z časových důvodů a náročnosti obnovy originálů, sáhl jsem zbaběle po koncovkách od TK Moto. Nejprve

Vloženo: 15.05.2017
    Uskutečněno: 15.05.2017
  • Výfuk z plechovky.

Co potřebuješ: 1) Hliníkový plech tl. 1mm, 1x1 m (bo míň ti neprodaj) 2) 15 cm hliníkového profilu 30x3 3) síťovina 4) vata do 2T výfuků 5) raznice 8mm 6) silikon na motory ( používám černý od Liqui Moly) 7) tr

Vloženo: 05.03.2016
    Uskutečněno: 05.03.2016
  • Výměna nosných trubek

Všeobecně známo je, že se dělíme na 2 skupiny: Ti co už padali a ti co teprve spadnou. Tímto sem se zapsal do té první skupiny. Při havárii sem kupodivu neutrpěl větší zranění. Pár modřin, pohmožděná páteř (nevím jak moc

Typ: Oprava
    Vloženo: 06.02.2014