Honda CBR 900RR Fireblade (1999)

Vlastník redbill
Vloženo 12.1.2013
Aktualizováno 12.1.2013

Rychlá, spolehlivá a zábavná motorka která se mnou strávila dlouhých 12 let

První dojmy - Vzhledem k tomu, že to byla moje první pořádná motorka, tak mi chvíli trvalo, než jsme se spolu zžili, ale po první sezóně a pár krizovkách bylo vše ok. Ohromila mě obrovským zátahem a skvělými brzdami a podvozkem a zpočátku i tím, že se mi ji nějak nedařilo vodit do zatáček, ale to se po pár vyjížďkách nějak vytratilo... .-)

Motorku bych doporučil pro - Tomu kdo má v hlavě všech 5 pohromadě a také už má nějaké zkušenosti s jízdou na silné motorce. Spíše adrenalinovému nadšenci, než cestovateli

Doplňky na motorce - Laminátové kapoty, přetryskované karburátory a upravené sání, kompletní výfukový systém Akrapovič, pancéřové brzdové hadice

Fároš se mi líbil už od svého představení, byla to motorka, která na první pohled vyzařovala sílu a dynamiku a byl to můj velký sen, který jsem si v zimě 2001 splnil a přivezl si zánovního fároše do garáže.
Motorka po pár vyjížďkách sedla a pak už jsme společně jen objevovali další a další hranice náklonů a jízdních možností. Díky úpravám, jaké byly provedeny pro zvýšení výkonu a také mému jízdímu stylu se ježdění celkem prodražilo, spotřeba mezi 8-11l/100km ,ale ty zážitky za to stály! Co se týče podvozku a nastavení nebylo si na co stěžovat, brzdy také téměř neunavitelné a ani motorově nezaostávala. Na silnici vůbec, jen na okruhu by se nějaký ten koník navíc ještě hodil.
Na to, že většinu času se ručička otáčkoměru pohybovala v poslední třetině tak kupodivu motor téměř nežral olej a v minimálně prvních 3 sezónách jsem nemusel ani dolévat. Za celou dobu 12 let jsem dělal pouze běžnou údržbu, olej, filtry, gumy, destičky a jednou řetězová sada a 2x baterka, závady žádné a to jsem ji opravdu nešetřil! .-)
Nikdy jsem s motorkou necestoval, měl jsem ji pouze na doplňování adrenalinu buď v okolí komína a nebo příležitostně na okruhu, takže mi naprosto vyhovovala. Na delší cestování bych ji asi nedoporučil, vzhledem ke geometrii, kdy alespoň mě při (vyjímečně) pomalejší jízdě do 130-140 km/h docela bolely ruce kvůli přílišnému náklonu těla vpřed. A také poměrně finanční náročnosti, která počíná spotřebou a končí sjetou ploškou na lepivé gumě.
Jinak mám na moto výborné vzpomínky a doufám, že novému majiteli dělá ještě spoustu radosti .-)