MZ ETZ 251 (1991)

Vlastník jelda-f
Vloženo 2.1.2013
Aktualizováno 6.2.2013

Tohle byla má první motorka a zpočátku jsem z toho byl nadšen, že mám konečně něco co mi jede pod zadkem,jenže spíš jsem na ní trávil čas opravami než jízdou

První dojmy - Je to asi motorka s kterým začínal skoro každý, kdo neměl dostupné finance a byl jako student.

Motorku bych doporučil pro - Začátečníci a všude tam, kde jsou šikovné ruce a nevadí trochu se v tom pohrabat.

Jelikož jsem do motorek moc neviděl a chtěl jsem něco na ježdění, tak to byl spíš takovej kup naslepo. Něco jsem si o ní zjistil, ale těšil se spíš až něco budu mít doma a konečně budu drandit.
Spokojen jsem s ní byl do té míry než mi nešla "nakopnout" a jednou mi zničeho nic vyplivla a nekonalo se nic. Takže následovalo spousty rozebírání, čištění a výměn některých starších dílů. Nejsem mechanik, ale když jsme měli doma jawy 21, tak jsem se do nich trošku díval a trošku zkušenosti mám, takže výměna lanek, čištění karburátoru, výměna komplet přední brzdy, předělávaná elektrika, atd. to vše se na MZ ETZ 251 konalo.
Jako první motorka jsem z ní byl ohromen, jenže to nebylo ono. Ve dvou to docela i jelo. Motor byl v pohodě, s ním jsem neměl problém. Na brzdy nevim jak nadávat nebo chválit, jelikož kotouč vpředu a buben vzadu byl pro mě dostačující a neměl jsem porovnání.
Chtěl jsem jí dát dokupy po všech stránkách, co se týče vzhledu (např. promáčknutá nádrž, rez uvnitř, výfuk pomuchlaný,přelakovat některé části, vyměnit sedlo, aj.) motoricky, jelikož je to starší kousek a člověk přede mnou mi neřekl, kdy byl dělán výbrus nebo co je s motorem atd. pro klid duše jsem jí chtěl dát fakt dokupy, jenže jsem do toho už nechtěl moc cpát peníze a při škole jsem na to moc neměl, tak šla k jinému majiteli.

Hankye
Hankye napsal 21.07.14 v 21:10

Klasika, měl sem stopádlo -to byly časy :) ...

jelda-f
jelda-f napsal 02.01.13 v 20:43

Vidím to tak kdo si tímhle prošel, ví co to obnáší a co je do toho potřeba vložit na něčem se začít musí, aby k tomu člověk přičuchnul a věděl, co od toho čekat. A vzpomínek na ní je dosti

fery251
fery251 napsal 02.01.13 v 18:08 10b.

Taky jsem měl MZ, vše co píšeš je pravda...na začátek dobrý a pak na ni člověk i rád vzpomíná