Yamaha FZS 1000 Fazer (2001)

Vlastník krAlik33
Vloženo 25.12.2012
Aktualizováno 28.8.2017

Motorku som nasiel na autobazar.eu a zamiloval som sa. Predal som TDM tak som siel do nej:) nelutujem,aj ked ju mam doma chvilku a bude potrebovat porobit:(

První dojmy - Motorka sa mi hned zapacila. Chytla na prvy sup,doma som zistil,ze baterka je ko. Motor si len seveli, brzdy pekne zaberaju,ostatne az sa otepli, dufam ze ma uz nic neprekvapi.

Motorku bych doporučil pro - Pre tych co maju radi silny motor,dobre brzdy,radi si zalietaju, ale aj radi turistiku,ci len radi jazdia do prace na moto edit: da sa s tym aj pomerne dobre zabavit na okruhu, ale podvozok, brzdy a hlavne zprevodovanie na okruh nie je. najrychlejsi tam nebudete

Doplňky na motorce - Topcase a nosic na bocne kufre, turisticke plexi a sirsie riadidla.

edit: topcase aj nosic su dole. menene progres pera v predu. robene silonove padaky. dorobene zasufky na zapalovac.

Zatial prejdenych len par metrov. Vyzera ze s nou bude zabava. Ma top case a nosic na bocne kufre a hlavne central!!! Ostatne az ked pojazdim. Zatial ma caka nova baterka,olej a vraj aj treba nove svice.

No moto bola minulu zimu na velkom servise, predna vidla zrepasovana a aj narovnana (to mi min. majitel nepovedal!), rozvody aj ventily ok.

bol som s nou min. rok v alpach na gloku a pod. Na toto je moto naparadu! Ale zrejme ja na tie vysky nie som, tak radsej chodim na okruh.
Neni to ziadna okruhovka, je tazka, zle zprevodovana, makky podvozok a brzdy tiez dostavaju riadny hajas, aj ked tam su pancierky, lepsie dosky a nova kvapalina.
ALE da sa s nou vcelku dobre zajazdit aj na okruhu, tento rok som bol na velkom ringu uz tri krat a este raz sa chystam! Ale da sa snou aj dobre zajazdit a uzit si jazdenia na malych motokarovych tratiach, co som bol tiez 3krat.
Co sa tyka este okruhoveho jazdenia ci na velkych ale aj malych ringoch, tak velkou slabinou je vyska stupaciek od zeme. To je na zaplakanie. Tie moje su uz pekne zbrusene a nakolko je to aj nebezpecne sa furt zaryvat do zeme, tak mam vo vyhlade vymenu za vyssie posadene sportove. Cim by som sa mohol dostat este do vacsieho naklonu.
Takisto mi pri jazde na ringu trochu vadia aj tie siroke riadidla, lebo tu vonkajsiu ruku mam vzdy moc natiahnutu pri vysadnuti a napr. v lavych zakrutach mam potom problem so spravnym ovladanim plynu. Takze to tiez asi poriesim...
Jo a trosku uz mrska zere olej pri jazdeni vo vysokych ot. Minuly rok v alpach som to videl a tento rok na ringu obcas. Pri normalnom jazdeni po cestach nezere skoro nic.

Takze s motorkou som v podstate spokojny, na to na co bola stvorena je super, len na to na co ju pouzivam ja nie je, ale to je moja chyba, nie jej

16.10.2014 tak uz mam na moto hodene aj sportove stupacky, resp. cely rearset. Musim povedat, ze je to v zakrutach ovela lepsie, aj po jazdach 12.10.2014 v brne je rozdiel citelny, botov som skrtal malo, stupackov vobec, ale ako som zistil, tak som si uz skrtal aj vyfukom. Takze stupacky mi dovolili vacsi naklon, ale zas ma drzi vyfuk no nic, neni to zavodak, takze pohoda
Este co sa tyka jazdy na okruhu, v rychlych zatackach ked uz potrebujem trosku tahat za plyn, je motka nedotacava a musim sa s nou trosku bit, aby som ju drzal v naklone a tahal aj za plyn. Je ale pravda, ze sikovne clovek, ktory by vedel lepsie nastavit podvozok, by to vyriesil. No tento rok je to uz jedno, uvidime buduci.

Tak kolama vzdy nadole a nech sa dari...

krAlik33
krAlik33 napsal 06.11.18 v 12:56

diky

sbs
sbs napsal 04.11.18 v 21:40 10b.

krAlik33
krAlik33 napsal 16.12.14 v 22:42

cau Boris, diky! no je to taky univerzal motorka na secko na asfalte

BorisVTR
BorisVTR napsal 16.12.14 v 17:02 10b.

Marek maš moc pekneho Fazera.Nech ti dobre služi a robi ti enem radost.Davam 10b