ČZ 175/477 (1971)

Vlastník Josef-1
Vloženo 9.12.2012
Aktualizováno 5.4.2014

Je to stavba na zimní večery, ze "stopětasedmy" pochází pouze motor, vše ostaní je z Cagiva Elefant 125.

První dojmy - Ještě žádné dojmy z jízdy nebyly. Na motorce se mi líbí robustnost, jednoduchý a přesto relativně výkonný motor a přední kotoučová brzda brembo.

Motorku jsem koupil už rozebranou, je k ní vše kromě motoru. Protože mám rád jawy a čezety tak jsem se rozhodl právě pro motor ze 175. Výfuk bude také z elefanta jen mírně upraven aby pasoval na čízu. Zapalování nechám origo, s motorem žádný úpravy neplánuju max. udělat generálku. Převodový poměr bude 62/14.
Světla mít nebude, na co že ? Na louce k ničemu...
Vše si chci udělat doma sám, pouze rozetu si nechám zacementovat (materiál bude 14 220 to jen kdyby se někdo pouštěl do výroby rozety )
Přední brzda kotoučová brembo, zadní polonáboj s bubnem, zadní tlumič je nastavitelný. Zatím jsem jí celou očistil a odmastil, koupím nová jehličková ložiska a gufera do uložení zadní kyvky, nová ložiska do kol.
Plány: určitě udělat nový lak, pokud bude potřeba tak GO motoru, nová řetězová sada, atd... prostě stavba se vším všudy Do **DENÍKU** budu přidávat moje další postupy.

StreetFighter
StreetFighter napsal 25.08.13 v 22:28

bude to parádní ;) já osobně bych do toho rámu hodil motor čz 125 516 :D :D

Josef-1
Josef-1 napsal 07.01.13 v 15:10

Díky tato podoba je jen prozatím, až vše vyzkouším a zpojizdním tak dostane nový lak a nějaký lepší pneu. Motor snad pojede slušně, chtěl jsem tam dát nejprve z 250/455 ale pak jsem se rozhodl pro tento. A práce je s tím hodně a ještě hodně bude.

marecek15
marecek15 napsal 07.01.13 v 08:45 10b.

Vyzerá super , s tým motorčekom pojde fajn, držím palce v dokončovaní. Viem čo to obnáša ja som obsolvoval podobnú prerábku