Ducati Monster 600 (1997)

Vlastník pavel.88
Vloženo 20.10.2012
Aktualizováno 20.10.2012

Moje první motorka, která mě zasvětila do světa Ducati.

První dojmy - zvuk (teda byly provrtaný laufy skrz, takže opravdu zvuk :D ), vzhled a ty emoce během jízdy... prostě jsem se do ní zamiloval. Byla krásně ovladatelná, nízká, pro začátečníka naprosto ideální.

Motorku bych doporučil pro - Moto vhodné pro začátečníka nebo Ducati nadšence.

Jak jsme už psal, byla to moje první motorka. V tu dobu jsem neměl možnost porovnat jí s jinými stroji, kromě jedné-125 Sachs endura, co jsme měli napůl s bráchou. Časem se ukázala řada výhod ale i nevýhod. Brzdy - vpředu jeden kotouč 320 brembo čtyřpístek. Brzdí daleko lépe, než ty třístovky s plavoucími dvoupístky, co v Bologni rádi dávali na osekané verze Dark a 620, prostě m.dky. Motor - z počátku se zdál silnej, dravej, po půl doce nudnej a slabej :D Pravdou je, že odpich to mělo slušnej, ale pak už to tolik netáhlo. Nakonec jsem ho i jako začátečník mohl využívat naplno a neměl mě čím překvapit. Podvozek, rám - Ducati. K tomu není co dodat (no prostě lepší než rejže :P :) Široká řidítka - supr manévrovatelnost. Posez ten byl takový diskutabilní. Malého monstra určitě ocení lidé nevelkého vzrůstu, kdy bezpečně došáhnou na zem. Já na tom byl při svých 190 cm spíš jako medvěd na tříkolce a nohy se mi krčily do hodně nepohodlných poloh. Na nějaké delší cestování zapomeňte. Jednak i při malé spotřebě kolem 5,8/100 to má malou nádrž druhak je to naháč, takže dost fouká a to např. na dálnici není moc fajn.
Dle mého názoru je to supr motorka pro začátečníky, lehká, ovladatelná, která i přes svůj skromný výkon nabídne velice svižné svezení a v technických pasážích může zaskočit nejednoho frajera na silnější mašině :)

malina
malina napsal 22.10.12 v 08:30 10b.

Krásná fotka s Monstříkem