Manet Tatran S 125 (1966)

Vlastník Asmo
Vloženo 11.10.2012
Aktualizováno 11.10.2012

Tatran, nástupce Maneta. Je téměř totožný, má jen jiné kapotáže.

Během celkové opravy Maneta jsem potřeboval nějaké díly, které na Manetu nebyly použitelné a při projíždění inzerce jsem narazil na tohoto Tatrana. Byl kompletní, jen částečně rozebraný a v inzerci byl dost dlouho, protože u něj nebyla cena (chyba prodávajícího, mohl být pryč do týdne). Tak jsem po nějakém čase zkusil zavolat na číslo u inzerátu a cena měla být na mě. Nakonec jsme se domluvili na dvou tisících, tak jsem souhlasil, že potřebné díly si nechám a zbytek se rozprodá.

Když jsem dorazil na místo, překvapilo mě, v jakém je Tatran stavu. Oproti Manetu tisíc a jedna! Zaplatil jsem, naložilo se a fičelo se domů.

Nebudu to natahovat, zmíněné díly jsem nakonec sehnal jinde a Tatrana čekala stejná procedura jako Maneta, takže opět do šroubku rozebrat, vymýt, opískovat, brousit, natírat, kytovat, do plniče, lak a zase skládat.
Proto, že jsem na něm dělal zároveň s Manetem, šlo to občas pomaleji, než jsem si přál, financí se moc nedostávalo.

No a proto, že před dokončením tatrana byl Manet již prodaný a zároveň zakoupena BMW F650 - z poloviny zaplacena z prodeje Maneta, na druhou polovinu jsem si půjčil, bylo jasné, jaký ortel čeká na Tatrana. Vrtošivý Manet mi chuť na "veteránování" znepříjemnil, proto to odskákal i Tatran, který měl navíc finančně pokrýt druhou polovinu BMW.

Bylo nastrojeno a začalo se testovat. Motor krásně chytal na brnk, šlapal hezky, jsen se zjistilo, že spojka je v háji (u tohoto motoru se GO nedělala). Na vrtání se v motoru jsem neměl dost odvahy a tak jsem Tatrna odtlačil ke kamarádovi, který měl opravit spojku a vše doladit tak, aby mohl jít na prodej (zapalování, karburátor atd. - věci, se kterýma se nekamarádím...).

Byl už dohodnutý termín, kdy si má přijet kupec (cca 350 km!) a v předvečer prodeje si Tatran usmyslel, že přestane startovat. Musela to být nějaká blbůstka - někde vysunutý drátek ze svorkovnice nebo cokoliv jiného banálního. Bohužel jsme na to nepřišli ani když už byl kupec na místě. Strašně mě to vůči němu mrzelo, chtěl jsem mu prodat plně funkční stroj. Nakonec jsme se dohodli na slevě a včera si Tatrana odvezl. Tak snad se mu podaří vše dořešit a bude spokojený.

jawetta
jawetta napsal 05.03.15 v 16:59 10b.

skoda ho bolo prestiekat.

Asmo
Asmo napsal 11.10.12 v 10:44

Děkuju!

Mr.Marex
Mr.Marex napsal 11.10.12 v 10:03

To je mazec. Sen každé motorky takto skončit. 10bodů, kdyby šlo víc, dám víc.