Manet Tatran S 125 (1967)

Vlastník cejkyn
Vloženo 21.3.2009
Aktualizováno 21.3.2009

tatran,no byla to koupe kvuli vzpominkam.urcite sem neudelal chybu.krasna klasika klasika

Kdyz jsme byl maly a jezdil s tatkou velmi casto autem tak mi casto rikal nejake historky ,ktere na te ceste zazil. V nasem blizkem okoli je zatacka,kde jel s tatranem a vezl babicku s platem vajec.Jak uz to tak byva tak tatik to klopil co to dalo a najednou se v zatacce objevila rozlita nafta a nasledoval pad ,diky bohu to odnesli jen ty vajicka:D.tatka vzdy vzpomiina na sve motorky.
Minuly rok slavil kulate narozeniny ,tak me napadlo ze bych mu mohl koupit tatrana,at zavzpomina na stare casy.
S hodou okolnosti jsem hned na jednoho narazil na netu.Rikal sem si za ty penize a s TP je to hrich nevzit.Nasledujiciho dne uz byl tatran doma .
Po otcovych narozeninach se zacalo jezdit.
Ze zacatku to pro me jako motokrosare velky nezvyk na riditka (motokrosove sou siroke jak cinka na bench a tatran ma riditka jak minibike:)).motorka mela sjete pakny,ale to mi ani nevadilo,bez problemu se nalepilo nove oblozeni a jezdi se doted.
Vykonove me tatran velmi prekvapil.Pekne si to frci 70 km/h a do kopcu se dere jako by byl z divokych vajec.Moje 125/355 z roku 1960 mu nema sanci stihat. A to ma tatran jeste plexi.Dale se mi velmi libi dynamostarter,ktery funguje skvele.Motorka ma krasny zvuk(mozna je to tim jednovyfukovym doutnikem).Je videt ze soudruzi za 7 let udelali velky skok.
Tato motorka je proste na relax,kdyz je venku hezky tak ji vytahnu a rad se projedu po okoli.Sice zere jak tank (7 l/100),ale stoji to za to. Kdyz jedu nekdy mestem tak se obcas stava ze na svetlech auto stojici vedle me stahne okynko a ridic chce kecat o tom jak na tomto pekelnem stroji jezdil:).
Co napsat jako recenzi?
je to veteran v puvodnim stavu.Nemuzu od nej cekat zadne vrcholove vykony,ani skvelou ovladatelnost,natoz skvele brzdy.Tady jde ciste jen o ten pozitek z jizdy a o nostalgii.Kdejaky veteranista mi da za pravdu:D

jawetta
jawetta napsal 05.03.15 v 17:18 10b.

Jej vidno že ten tatran si nasiel dobreho majitela

elstrem
elstrem napsal 16.02.13 v 11:53 10b.

Zdarec,pěknei,užívej ho.

udinar
udinar napsal 15.12.09 v 18:32

Moc pěknej kousek, ale jen malá připomínka ke spotřebě! Já mám podobný stroj s totožným motorem (Manet S125) a bere si do 3 litrů. Máš rozhozenej karburátor. Pokud budeš chtít vědět jak na to, aby se to umoudřilo, mrkni na "mě" a napiš!Jinak

Bahňáček
Bahňáček napsal 07.06.09 v 10:47

Ahoj,jsou to také pro mě vzpomínky,mamča měla stovkového Maneta. Když jsem se začal zajímat o motorky,tak jsem se v něm dost hrabal,snad jsem ho i rozjel,ale kam přišel,to už se nedozvím. Je to pěkná vzpomínka,tak ať ti dělá jen radost,zdraví Romanos.

součí
součí napsal 11.04.09 v 20:39

mám ho taky, akorád starší typ a 100-vkovýho...perfektní stroje a téměř nerozbytný :D máš ho v pěknym stavu přeju spoustu ujetých kilometrů bez nehod a poruch