Piaggio X8 250 i.e (2008)

Vlastník kolinudatný
Vloženo 10.10.2012
Aktualizováno 20.3.2014

Pohodlný,výkoný maxiskůtr na cestování a proplétání se městem.Velký ůložný prostor a hlavně super motor a design.Barva stříbrná metalíza.Moto má krásný zvuk.

Motorka koupena od FIRMA:Ivo Červený - Automoto (České Budě - solidní profesionální přístup

Piaggio X8 400: obratnost,váha,
Yamaha X-max 250: méně místa na nohy,malý kufr

První dojmy - Po prvním usednutí mi moto padla jak ulitá a to měřím 189cm.Velmi pohodlné sedlo s možností opření.Na nohy je místa také dost a poloha těla optimální i na dlouhé cesty.Co mě překvapilo,je reakce na plyn.Stačí malé otočení plynu a moto vystřelí v před,musí se velmi jemně.Pružení je optimální kompromis mezi sportovním a cestovním.Do zatáček se nachá lehce naklopit a nevlní se.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho,kdo chce moto do města i na cestování.Optimální kombinace obratnosti,výkonum a prostoru,jak pro jezdce tak pro zavazadla.

Doplňky na motorce - Sportovní výfuk MiVV,variátor Malossi multivar,vzduchový filtr Malossi Red Sponge,top case+kufr Givi 46l(opěrka,brzdové světlo),svíčka Denso iridium,pneu Michelin Power Pure SC,žárovky H7 Philips power xtreme 100%,brašna navigace Kappa na řidítka,reflexní proužky na ráfky(červené),scooter bag,červené brzd.třmeny.

Moto mám nově,ale pokusím se něco napsat.Je to splnění mého snu,protože do tvarů tohoto skůtru jsem se zamiloval už dávno a napoprvé.Před měsícem jsem ji koupil a projel se.Je to nádhera.Motor má ůžasný zvuk a výkon.Vstřikování paliva je velmi dobře vyřešeno a motor nemá hluchá místa.Reaguje na sebemenší otočení plynu.Nechal jsem namontovat variátor Malossi multivar,se kterým moto zase ožilo.Tah motoru a rozjezd se zlepšil velmi znatelně.Maximálku jsem ještě nezkoušel,to si nechám,až bude teplo.
Po 600km,co jsem už letos najel,mě utvrzuje v tom,že jsem vybral správně!!! Moto je neskutečně pohodlná a prostorná.Na tacho mi naskočilo 14OOOkm a X8 je jako by právě vyjela s výrobního pásu.Montáž varecu Malossi a ladeného laufu MIVV oživilo X8 velmi znatelně.Ve 110km otočím plynem a motor jde za plynem jako smyslu zbavený a rychlost se vyšplhá na 140km,ale to jsem zkusil jen krátce,přece jen,ježdění na skůtru není o rychlosti,ale pohodlí a kochání se krajinou a batůžkem.
Po první sezoně a najetých 4500km už jsem poznal,že X8 bude dobrý sluha.Spotřeba je stále kolem 3,3l,tak na nádrž najedu přes 300km,což je skvělé.Motor šlape jako hodinky,spotřeba oleje nulová a nikde žádné pazvuky(od plastů).Odkládací prostory pod sedlem až dozadu do kufru jsou ůžasné.Když jedu na nákup,tak přihlížející nevěří,že jsem to dal vše do skůtru.Doufám,že vše bude pokračovat bez poruch a další sezonu nakroutím více km.

Rollinman
Rollinman napsal 05.01.21 v 16:04 10b.

Jezdí stále? Láká mne X8 nebo XEvo 250/400. Je 400 o moc těžší než 250? Parádní stroje!

crhy1
crhy1 napsal 30.01.16 v 13:20 1b.

moc pěkný kousek a stříbrný.

Mikrozip
Mikrozip napsal 09.06.15 v 21:17 10b.

Pěknej kousek, taky mám zkušenost. Naprostá spokojenost...

madma
madma napsal 14.10.14 v 21:33 10b.

Hezkej kousek... Věřím, že s pohodlím to musí být hodně dobrý, mám podobnou zkušenost s XEvem. Jenom sakra nevím, pro koho to ti taloši dělaj takhle velký, když je to tam samej trpajzlik Za mne 10 bodíků, moc hezký!

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 28.04.13 v 17:51 10b.

nádhernej maxík gratulejšn