Honda XL 650V Transalp (2001)

Vlastník Writeon
Vloženo 11.9.2012
Aktualizováno 3.8.2014

Dlouho jsem uvažoval, který enduro koupit. V hledáčku jsem měl Afriku a Transalp. No nakonec jsem si vybral TA a myslím že chybu jsem neudělal. Je to naprosto pohodlná motorka, která se nezalekne ani mírného terénu.

Motorka koupena od FIRMA:Tass Motocentrum (Chrudim I) - Dobré

Honda XRV 650 Africa Twin: Novější modely (např 2001) už byli moc drahé
Aprilia Pegaso 650: Odradila mě nespolehlivost volnoběžky
BMW F 650 GS: Samé jako u afriky. Drahý model.

První dojmy - Absolvoval jsem s ní zatím jen 2 denní jízdu na Slovenko a dvěmi slovy " Užásná motorka". Celkově to pohodlí i jízdní vlastnosti super. Na spotřebu jsem moc nehleděl a stejně jsem se dostal na 4 l /100 km.

Doplňky na motorce - Vyhřívání rukojetí, výstražné světla, padací rám, zásuvka 12V, hrazda s držákem na mobil, držáky kufrů + hliníkové kufry, nerezový kryt řetězu

Transalpa jsem se vybral hlavně vzhledem k dlouhé výrobní historii a spolehlivosti značky Honda. Letos už mám najeto 2 000 km a ani jeden problém. Prostě to je pohodlná a spolehlivá motorka.

Co se týče jízdy ještě jsem si moc nezvykl na výšku sedla. Předtím jsem sedlal choppra a tam se přeci jen sedí níž. Motor perfektní, vždycky naskočí bez problémů. Na větší cestování by se určitě ještě hodila šestka. Spotřebu zatím držím na 4 l/ 100 km což je krása, ale jak se říká, na spotřebu by se u motorky hledět nemělo.

Jako cestovní enduro se určitě lépe cítí na silnici, ale v terénu se taky neztratí. Rozhodně na cesty je to ta pravá mašina.

Čadil
Čadil napsal 15.03.18 v 17:01 10b.

moc hezká

Andreman
Andreman napsal 14.09.14 v 22:06 10b.

Dobrá volba , černá jí sluší . Hodně kilometrů a spokojenosti

Mr.Marex
Mr.Marex napsal 01.10.12 v 17:15

Skvělá volba! Ať slouží tisíce km bez závad! 10b

HonzaCBX
HonzaCBX napsal 12.09.12 v 20:31

Gratuluji k opravdovému cestovnímu enduru. Oproti Africe bude určitě pohodlnější

crazyrabbit
crazyrabbit napsal 12.09.12 v 15:20

Tak vítej mezi alpinisty. Jen lehce dovybavit a bude o super motka! Přes slatinice jezdím celkem často, tak doufám, že se někdy srazíme, nebo někde na polňačce.