Jawa 350/640 (1995)

Vlastník SláďaX
Vloženo 16.7.2012
Aktualizováno 15.4.2013

Doufám že nový majitel se zaregistruje a užije si stroj min tak jako já

Naučí Vás řídit. Neodpouští chyby jako paradoxně nový šestistovky (Hornet, Fazer...)

Upravené dvoukomorové výfuky a větší tryska (-> externí sání) dává mašině pár kW navic

První dojmy - Krouťák mě mile překvapil (dvouválec). Starý jawky 175 a 250 ... jsou hodný jak beránci, toto už má silu co při první jízdě na parkovišti mě táhla ze sedačky

Mašina má daleko od starých Jawek 250,175, 350 jednoválci, např.suchá hmosnost 160kg a přední kotoučová brzda a 12V napěťová soustava je velký rozdíl. Ale něco ještě chybí na stejně starý stroje zahraniční výroby.

"Vhodná" pro nováčky na dvou kolech. Ne každej ale má talent od Boha a narodil se s řídítky v ruce. Doporučuji něco málo mít nalítáno na fichtlech a slabších Jawkách. Neexistuje snad lepší (jízdní projev, váha, výkon...) a levnější stroj (pořizovací cena, provozní náklady) pro začínajícího motorkáře.

Výborný jezdec je i dobrý mechanik.

Klady:
3 polohy nastavení zadního odpružení
Jednoduchy motocykl na udržbu a opravu (klasická nerozbitelná Jawa)
Náhradní díly se stále vyrábí -> továrna tento stroj nabízí do zahraničí
Bezkontaktní zapalování (kdetam jsou klukovské časy strávené štelováním kladívek)
Spotřeba cca. 4 l/100km
Zátah od spodu do 80km/h vysoce slušný
Nastavitelný tlumiče
Zamikatelný vidle od výrobce jako zabezpečení

Zápory:

Dvojválec má vždy vibrace viz např Suzuki SV 650

0d 80km/h vibrace motorky do stupaček (pohodlná cestovní rychlost bez otravních vibracích je 90-100km/h)

Po 90km/h se akcelarace vytrácí->předjíždění v cestovní rychlosti je obtížné

Podvozek nad 100km/h je závilsej hodně na pneumatikách, zježděné a nevyvážené pneumatiky snižují jistotu stopy

SláďaX
SláďaX napsal 17.07.12 v 15:43

Už ji vlastním několik let, a profil na motorkářích.cz mám taky dlouho, jen jsem byl lenivej ji přidat, příští rok přesedlávám na nějakou šetistovku

sidar
sidar napsal 16.07.12 v 22:36