Jawa 50/20 Pionýr (1967)

Vlastník yuri13
Vloženo 3.6.2004
Aktualizováno 1.12.2015

Můj drak Jawa 50/20.. Původně 20, ale aktuálně má obuté plechy z 21čky.. Už máme za sebou nějaký ty srazy veteránů a taky dalších pár tisíc nalítáno, aktuální stav tachometru je asi 14 500 km.. JJ, něco sme se najezdili..

První dojmy - Kdo tu koho řídí?

Blíží se sezóna a mě čeká GO motoru a pár dalších drobností.. Minulá sezóna byla pěkně dlouhá a s touhle to vypadá stejně.. Maximálka 70km/h změřená na rovince radarem, víc to opravdu nedává a kdo říká, že jo, tak to chci vidět.. Už se mi podařilo pár věcí předjet, povětšinou cyklisti.. chodci.. sloupy..:) Šecky motorkáře od Kolína zvu na veterán sraz Sendražické Padede (veteráni do 50ccm)! ;) Třeba se tam uvidíme.. Dyžtak budu ten týpek v hnědý kožený bundě na černym koni..;)

Zkušenosti: Bacha na lanka, je to dobrý dokud Vám nerupne 10km od baráku.. Taky brzdy, jakmile začnou pohvizdovat při brždění, tak už ste možná na nejtech a to je průšvih, musí se co nejdřív vyměnit obložení.. Taky pozor na koleno u výfuku, je dost nízko, v zatáčkách za něj (nebo taky za stojan) můžete vzít a nebo vlítnout na nějakej kámen a to je pak o válec..

Cesty: Jezdim kde se dá, nejdál asi v Pečkách a taky někde u Jičína v kempu.. Pěkná štreka..;) Jinak mi nedělá problém jenom z požitku z jízdy ráno vyjet s plnou a večer přijet na rezervu..;) Brzo přesedlám na dvoustopky, ale pionýr nebude nikdy jenom tak stát v garáži..;)

Cesta je cíl..;)

Kaprik20
Kaprik20 napsal 25.10.09 v 14:40

nadhera

napsal 13.03.06 v 09:35

Hustej prskolet! <br />
A máš docela hezkou stránku,jen toho máš krapet málo.

smazany16497
smazany16497 napsal 10.02.06 v 14:37

Cus no abych pravdu rek tak je docela nizka,ale ja jsem celkem malej tak stim problem nemam,jinak je to super masina ykdyz na to ma hodne lidi jinej nazor.

ghost.petr
ghost.petr napsal 23.06.05 v 20:36

Jinak taky mám docela rád Choppery, táta má Yamaha DX Virago 535 z 99týho, fakt hustá motorka, ale já mám radši endurka-crossky, a nebo nějaký vostrý silniční..

ghost.petr
ghost.petr napsal 23.06.05 v 10:47

Díky..ale už mě sere ten problém s tim výkonem ale během prvního měsíce prázdnin by to už snad mělo bejt vyřešený..