Gilera Nexus 500 (2004)

Vlastník MiiB
Vloženo 24.4.2012
Aktualizováno 8.8.2012

Dle mého názoru stále nejhezčí maxiskůtr na trhu, sportovní švih, ale žádný velký cesťák...

Motorku jsem koupil v březnu 2012, takže se stále seznamujeme. Je přivezená z Itálie, ale v CZ si nějaký ten rok odjela. Najeto měla v době koupi 20.500km. Po koupi přišla výměna zadní pneu, vše ostatní(olej, filtr) měnil předchozí majitel po sezoně. Najeto mám za tu dobu jen cca 1000km, proto se více rozepíšu po ujetí víc km.

Prvotní dojmy:
Motorka je opravdu nádherná, ze všech úhlů pohledu
Na jednoválec a obsah 460 ccm má velmi slušný zátah, když jedu sám. Ve dvou lidech už to není takové.
Do motorky samozřejmě pronikají vibrace od motoru, ale oproti předchozím dvoutaktům to není tak hrozné.
Podvozek je skutečně tvrdší, je to znát hlavně na rozbitých okreskách, ale já velký cesťák typu Suzuki Burgman 650 nebo Honda Silver Wing 600, takže si nestěžuji-na dlouhé cesty mám auto.
Je to Ital se vším všudy - sem tam něco vrzne či zadrncá
Motorka má dost vysoké sedlo, a to jak řidičovo, tak hlavně spolujezdcovo. Přestože jsem snížil zadní kolo(tlumičem Öhlins) na minimum, stále dosáhnu jen špičkami(měřím 166cm)
Do úložného prostoru pod sedadlem se vejde integrální přilba, ale je to těsné. Vozím tam ještě nějaké to nářadí, zámek a lékárnu a na víc už tam místo není. Chybí mi schránka na rukavice pod řidítky, jako má třeba Burgman.

Zdeněkhr
Zdeněkhr napsal 14.05.12 v 20:04

Za 10 bodů, nejhezčí skůtr. Snad brzo můj.

Milan1963
Milan1963 napsal 25.04.12 v 11:59

Pravda, Nexus je hezký stroj. Dávám 10 bodů a přeju hodně pěkných kilometrů.