Honda CBF 600S (2004)

Vlastník Eddie75
Vloženo 5.4.2012
Aktualizováno 7.3.2017

Po dlouhé době hledání a vybírání jsem si konečně splnil sen a pořídil svoji první mašinu, tuhle krásnou šedou Hondu CBF600S.

Honda CBF 500: Jen dvouválec, jen pětikilo - raději jsem vzal silnější kvůli cestování ve dvou.
Honda CBF 600N: Polokapotka se může hodit, navíc nebyla žádná nahatá k dispozici.
Kawasaki ER 5: Je sice levná, ale to je tak všechno.
Kawasaki ER 6N: Nevhodná na delší cestování.

První dojmy - Poprvé jsem si tuhle motorku vyzkoušel na motosalonu v Brně a už tam mi padla jako ulitá. Původně jsem sice chtěl verzi N, ale nakonec jsem se rozhodl pro S. Je to jedna z mála motorek, na které se opravdu cítím "jako doma". Pár detailů by samozejmě šlo trochu vyladit (absence palivoměru, trochu neohrabané ovládání výstražných blinkrů palcem pravé ruky), ale nutno říct, že jsem velmi spokojen. Just-fit koncept se Hondě opravdu povedl.

Motorku bych doporučil pro - Všechny! Je to naprostý univerzál, pro malé i velké, pro cestovatele i na dojíždění do práce. Vhodná i pro začátečníky.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti Oxford, padací rám Fehling, ukazatel zařazené rychlosti, topcase + boční kufry Kappa, cestovní plexi Givi, centrální stojan, 12V zásuvka, držák mobilního telefonu.

Těžko něco popisovat hned v prvních dnech... Motorka je krásná a přesně podle mých představ. Koupil jsem ji s necelými 30 tisíci km od známého, za rozumnou cenu a s dobrou výbavou. Motorka je poctivě servisovaná a opečovávaná a je to na ní vidět. Zatím máme za sebou jen prvních pár kilometrů, ale věřím, že si budeme dobře rozumět. Už se nemůžu dočkat na společné cestování po Čechách i po Evropě.
---
Doplněno k 17. 5. 2012:
Tak už za sebou máme nějakých 1300 společných kilometrů. Vyzkoušel jsem všechny kategorie komunikací, sám i ve dvou. Nutno říct, že na CBF se cestuje velmi pohodlně. Místa je dost, pro spolujezdce taky. Posez je poměrně vzpřímený, což je pohodlné, ale s originálním plexi a mojí výškou trochu kontraproduktivní. Nápory větru, které jsou zejména na dálnicích velmi nepříjemné, budu časem řešit cestovním plexi nebo deflektorem.

Ovládání motorky je bez problému. Do zatáček jde poměrně snadno, trochu těžší je jen manipulace na místě. Když jsem mašinu kupoval, trochu jsem čekal, že mi bude překážet malé přední plexi, byl jsem zvyklý na naháče. Ale není tomu tak, všechno je jen o zvyku. Zkoušel jsem i jízdu po tmě. Za šera to není žádná sláva, ale ve tmě svítí poměrně slušně, s dálkovými jakbysmet. Akorát kontrolka dálkových světel svítí trochu víc, než bych si představoval.

Mám-li zmínit nějaká negativa, tak mě napadá jen absence palivoměru. Kontrolka rezervy sice funguje dobře, ale není to příliš ono. Centrální stojan by se taky hodil, zejména při údržbě řetězu, ale dá se bez něj obejít.

Celkově jsem velmi spokojen a CBF zcela splňuje moje očekávání. Doufám, že mi ještě dlouho vydrží a najedeme hodně společných kilometrů bez nehody
---
Doplněno k 7.3.2017:
No, už jsem sem dlouho nic nedal... Motorka šlape jako hodinky, poruchovost nulová, žere jen spotřební materiál. Objeli jsme spolu pěkný kus Evropy. A snad brzy ještě dál! Ani po pěti letech na ni nedám dopustit!

Wildaja
Wildaja napsal 04.02.14 v 18:21

na foto i ve skutečnosti stojí za to 10b.

Milan.Cebro
Milan.Cebro napsal 20.05.12 v 18:43

moc krasna motorka takovou bych taky chtel 10

Eddie75
Eddie75 napsal 20.05.12 v 17:21

Jj, vrch Kozákov je hned vedle Tatobitů, nahoře je Riegrova chata. Když jsme tam byli, tak byl naprosto fantastickej výhled, díky super viditelnosti jsme viděli snad až do Norska...

Tommy_racer
Tommy_racer napsal 20.05.12 v 16:27

No tam někde jsem tam vždycky jezdil. Podle názvu to tam neznám, ale vždycky z Jičína, na Lomnici a přes Tatobity do Turnova :) Jak říkáš, super povrch i zatáčky :)

Eddie75
Eddie75 napsal 20.05.12 v 15:12

Díky všem za komentáře!
Tommy_racer: To si piš! Musíme zajet na Kozákov, je tam dobrej povrch a parádní zatáčky'