Malaguti Madison 400 (2003)

Vlastník Lukio
Vloženo 2.3.2012
Aktualizováno 1.5.2018

Přechod z endura na skutr, chtělo to změnu, vyzkoušet něco nového.

První dojmy - Pohodlný, jízda příjemná, spoustu odkládacího místa. Vyšší plexi je perfektní, jediné co mi vadí je to že se s tím nedá moc kopit do zatáček, kvůli hlavnímu stojanu.

Sám jsem tomu nevěřil, že budu někdy mít skutra a co víc, že prodám svoje DRko.
Stalo se, po dlouhém uvažování jsem to uskutečnil.
Madisona jsem pořídil od mladého chlápka, který na skutra neměl řidičské oprávnění, více méně se dá říct, že ho zdědil. Dlouhé léta mu stal v garáži, jen sem tam ho sám projel, proto na svůj ročník má najetých necelých 20 000Km.
Po koupi jsem udělal klasickou údržbu, vše dal do pořádku a nic mi už nebránilo abych vyrazil do ulic.
Byl to velký nezvyk, přece jenom jsem už nějaký ten kilometr najel na endurech a skutr se s tím nedá srovnat. Zatáčky jsou nejisté, jsem závislý pouze na cestách, což mě osobně omezuje.
Na druhou stranu jde o velmi rychlý a úsporný skutr, který má spoustu, opravdu spoustu odkládacího prostoru. Narvete do něho pomalu všechno, co potřebujete.
Spotřeba se mi pohybuje kolem 4litru a to i při poměrně vyšších rychlostech. I po delších výjezdech se člověk nehrbí a cítí se uvolněně i ve dvojko se jezdí dobře, sedlo je velké, takže se Vám ten druhý za vámi nelepí na prdel :D
Plexi je vysoké, takže na Vás nefouká a dá se jezdit i za deště, sám se divil, že jsem byl skoro suchý.

Nemůžu říct, že nejsem spokojen, ale enduro je enduro. Časem se k němu určitě vrátím!

Tenhle skutr je vhodný spíše pro starší lidi, kteří si chtějí vychutnat pohodlnou jízdu s malou spotřebou a lehkou údržbou.

Martin--GS
Martin--GS napsal 05.03.12 v 20:26

Čau Lukio!
Nemyslím si,že by skůtr byl pro starší lidi.Sám mám BMW 1200 GS,Malaguti jsme koupili s manželkou pro ni,aby mohla jezdit sama na motorce.Malaguti je sice 125,protože jsme počítali s úpravou zákona již od letošního roku a ne až od 2013,mám na mysli řídit 125ku s B řidičákem.Musím však přiznat,že i na 125 je jízda o pohodě a skvělém odreagování.Manželce se jezdí super a náš syn prodal svoji Suzuki DR 125 protože jela jen 85 a Malaguti uhání i ve dvou 110.Jediné,co jsem musel,bylo nechat nachromovat paraboly,protože to svítilo tragicky a vyleštil jsem světla a plexi - oboje bylo dost poškrábané.Myslím si,že Tvoje 400 musí běhat jak drak a svezení je určitě stejný,ne-li větší luxus než na naší 125.

Tak přeju hodně spokojených km a spokojenost s Malaguti.

Zipák
Zipák napsal 04.03.12 v 20:06

Až ti bude chybět výkon vyzkoušej Evropu taky takověj větší skůtr

Lukio
Lukio napsal 02.03.12 v 21:55

nechci od toho odrazovat, jde opravdu jen o chvilkový nezvyk, jinak ovládání je jednoduché, tatka (48) mě furt přemlouvá at ho neprodávám, že se mu s ním dobře jezdí... holt každému sedne něco jiného :)
jinak díky za bodíky ;)

Milan1963
Milan1963 napsal 02.03.12 v 21:06

Parádní skútr.Sám jsem taky uvažova pořídit k motorce většího skútra, ale jak píšeš- je to nezvyk a nějak nemám odvahu v mém věku začínat učit se jezdit... 10 bodů!