Honda CBR 954RR Fireblade (2003)

Vlastník dubaduba
Vloženo 11.12.2011
Aktualizováno 12.12.2012

Honda cbr 954 jestli jste ji poznali, dle slov spolucestujících chybí tomu kubiky do litru

Motorka koupena od krestoch - vážný a fér!

První dojmy - excelentní motorka kupodivu i na cestování. vynikající spotřeba 5-5,5l (cestovně) 7-12 (sportovně/okruhově) neuvěřitelně vyrovnaný průběh výkonu. to nejlepší na závěr brzdy! mnozí mladší konkurenti jsou na tom hůř! zx10r, gsx1000r (do cca 2005)

Jel jsem si pro ni 10.12. 2011 u nás v Ostravě bylo slunečno a teplo, kolega však s ironii sobě vlastní komentoval každý desáty kilometr slovy, zdali máme sebou sněhové řetězy. zhruba 5km za Bruntálem nás přešel smích - pršelo a o pár km dál už sněžilo těsně před cílem jsme se 2x dostali s vozíkem do smyku. Motorku jsem si důkladně prohlédl a dohodl se. Vzhledem k množství sněhu a ledu jsem "zkušební jízdu" absolvoval v garáži prodejce = posun o metr a ujištění že spojka řadi alespon 1. rychlostní stupeň. Po od jezdu od prodejce s motorkou na vozíku při výjezdu do kopce si Mondeo 1,8 s novými Barum polaris 3 řeklo že se mu nahoru moc nechce a proto díky všem těm kteří mě, motorku, auto a vozík vytlačili do "toho" kopce. díky i paní která posypala cestu solí :)

28.4.2012
po zimě chytla na 1. šup

+ padáky a vyšší plexi

9/2012
motorka v běžném provozu naprosto nevyužitelná - ano tak jak je psáno v recenzích převýkonovaná. Jednoznačnou výhodou oproti všem konkurentům jsou brzdy i v další letech se může srovnávat asi jen s R1 04-05 z vl. zkušenosti GSXR 1000 K3 s radiálnimi třmeny nedosahuje zdaleka takového efektu.

váha motocyklu je 6tková a rozvor kol by mohl být o něco kratší, avšak pořád 1400mm je moderních. Toto umožnuje jezdci perfektni ovladatelnost (srovnávám s GSXR 600, 1000 a CBR F sport)!

cestování je kupodivu velmi dobré na supersport - absolvovali jsme spolu několikrát slovensko a nedávno i Maďarsko. (spotřeba 5,2l/100 přesně, do šumperku jsme spolu jeli i za 5l rovných).

jannyjohn112
jannyjohn112 napsal 30.12.11 v 19:25

TVGSXR
TVGSXR napsal 29.12.11 v 17:23

super stroj..litovat nebudeš

Black-rider
Black-rider napsal 22.12.11 v 09:39

nějaké koně navíc by se hodili, ale jinak je to super stroj a že ty koně tam najesou poznáš leda na rovince v případě, že s tebou jede novější r1 či gsxr, v zatáčkách je velice vyrovnaný soupeř a v reálu je daleko příjemnější na cestování, než dva zminované konkurenční stroje...jak se říká, kdo chce moc, nemá nic, takže buďme rádi, že to jede ta kjak jede,

Everest
Everest napsal 18.12.11 v 16:32