renocar_unor

Honda CBR 954RR Fireblade (2002)

Vlastník Black-rider
Vloženo 11.6.2010
Aktualizováno 22.12.2014

Zatím spokojenost, vypadá super a jede taky super, s předchozím firebladem nechci srovnávat, protože byl výborný, ale drobnější poznámky uvedu - 954 je o něco menší, líp jde do zatáček ,je hravější, ale pořád je to kousek mašiny a víc to letí.

První dojmy - proste skvela

Červen 2010
Teprve se seznamujeme, mám ji tři dny. Vždy jsem 954 chtěl, tak teď mi mám, takže super pocit Za plynem jde pěkně, vypadá super, sem zvědavý, jak jí zhodnotím po delší době, zatím máme najeto takových 400km a spokojenost. Daleko víc u něj však postrádám tlumič řízení, jak u předchozího mého fireblada. Taky je tam trochu jiny posez, který hlavně při sportovní jízdě značně pocituji v jiných partiích nežli dříve, ale je to jen o zvyku.

Září 2010
Takže jsme spolu již něco najezdili a super, jsem spokojený. Sice jsem si na ní již zvykl natolik, že bych i pár koníku navíc neodmítl. Jinak blade trošku topí, ale nijak mě to neomezuje a na Vysočině a v tomhle počasí to není na škodu, hi, d ozatáček jde parádně, je pohodlný a dokáže jet na každý převod, ikdyž zrovna nejsou ideální otáčky. Najeli jsme neco přes 3tis.. Není problém na něm i za víkend najet víc jak 700km. Nedávno jsem pořídil držák kufrů, takže cestovaní bude ještě o něco pohodlnější. Brzdy super, vůbec nejsem zklamaný. Přes zimu snad přibude tlumič řízení a když ten nahoře dá, tak třeba i power commander. Blada mohu jedině doporučit, za ty ceny co teď je, což mi vyvaluje bulvy z hlavy, tak je to parádní motorka.

Březen 2011
Tak, blíží se konec zimy a co bych zhodnotil na 954 před novým začátkem sezóny. Je to pro mě krásná motorka s neotřelým originálním vzhledem, s praktickými vlastnostmi, čímž mám namysli schopnost chovat se jako plnokrevný supersport, ale i cestovatelský kliďas, samozřejmě tohle nejde dát do kupy tak, aby Vám od každého něco nechybělo k dokonalosti - ve sportu tvrdší podvozek, větší výkon a v cestování, je to lehna tak co říct, po pár set necítíte záda, ruce, nohy.
Teď ji mám ještě na servisu, zřejmě rozvody, takže uvidíme, co z toho vypadne. Jinak bezstarostná motorka, která trošku topí a rám se občas tímpádem stáva menším přímotopem, což nemusí být vždy na škodu.
Přes zimu jsem koupil novou řetězovku od RK - opět v červené barvě, nové vykousané kotouče ARashi, moc pěkná věc a šikovná, nové plně nastavitelné páčky krátké v barvě, tlumič řízení od trible perfomance, ktery je ještě na cestě, nějaké menší chromování a ještě chci něco poleštit, to je levnější, ale nějak nejsou lidi v okolí. No pak už jen klasika vyměnit olej filtr, olej Castro 10W50, vyčistit KNko, přezout gumy, vyleštit ji a počkat na sluníčko.

Tak už je sluníčko a už se jezdí, je to paráda být zpět v sedle, jen mi začíná připadat, že mě úprava motky baví víc, jak ježdění.

Takže je tu sezóna 2O11
Motorce přibyl nový tlumič řízení, racingové kotouče, a nějaká drobnější vylepšení, páčky, závažíčka a tak dále.

Sezona 2013
po sezone kdy jsem byl většinu času bez řp :) jsem i tak dokázal najet nějakých 5tis., dokázal jsem trefit srnku, ale bez pádu, ptáka bez pádu a nedalo mi přednost auto, také bez pádu, ale co bylo po těchto věcech potřeba, vyměnit blinkry, takže nyní led miniblinkry, kratší zrcátka, nový výfuk yoshimura, přibyl racingový kotouč na prdel, nové polepy na zádi vlastního návrhu, abych byl lépe vidět, barevné matice, karbonová folie, podsvícení, nové padací protektory, panceřové brdové hadičky v barvě a teď příprava na 2014, nová řetězovka RK opět v barve a výměna proužků na rávky a uvidíme jestli něco dalšího, možná půjde z domu, ikdyž po tolika práce :)

Sezona 2014
Dalších pár úprav - kyvka na černo, brzdovky v barvě panceřové, přepákování v barvě, zatmavená světla, nové gripy, nádobka na brzdovku, proužky na ráfky, karbon na ram a kryty vzduch.sani...:D nápadů je pořád dost

DennySV
DennySV napsal 04.02.18 v 13:15 10b.

Nejhezčí CBR

wsbk
wsbk napsal 03.06.15 v 08:17 10b.

Black-rider
Black-rider napsal 15.02.15 v 20:18

Byvala.uz ji nemam.ale dekuji

vacekjirkaa
vacekjirkaa napsal 14.02.15 v 20:02

Máš krásnou motorku.

aryk
aryk napsal 22.05.14 v 19:40

Chlapi prosím kde je identifikační štítek na 954, na technické furt mají nějaký problém,že ho nemám ani nevím jestli to má být nálepka nebo štítek,nebo případně kde to můžu sehnat.díky všem