Jawa 50/20 Pionýr (1967)

Vlastník fichtlrider
Vloženo 20.11.2011
Aktualizováno 11.5.2013

Tohohle pincka jsem získal výměnou za Jawu 21.Nikdy jsem týhle výměny nelitoval,nelituju a ani nikdy litovat nebudu!

První dojmy - Byl to skvělej pocit.Bylo to něco novýho.Byl jsem zvyklej na stupačky a na široký řidítka a strašně jsem si chtěl tu dvacítku zkusit.Když jsme tohohle pincka zprovoznili a já na něm poprvý je bylo to něco užasnýho.:-)

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny co si chtěj jezdit svym tempem po okreskách a kochat se.

Doplňky na motorce - Nic takovýho.Neorigo je jen madlo vzadu ale i to se časem dá origo.

Když jsem si dovezl od známýho za odvoz na vozejku modrou 21 tak jsem toho na ní moc nenajezdil.Už v tý době se mi nějak začali zamlouvat dvacítky a chtěl jsem si nějakou pořídit.Kámoš mi nabídl že když mu tu 21 dám tak mi sežene dvácu.Pak byl chvíli klid a pak jsme o tom zase nějak začali mluvit (byl nějak začátek listopadu 2011).Pak jsem hledal nějakýho levnýho pincka s dokladama kterýho bych si vzal za tu 21.Našel jsem na netu inzerát že borec z Prahy prodá dvacítku s dokladama na mrtvýho (asi jediný co mě na něm štve) a tak jsem to poslal kámošovi a šli jsme do toho.Dojeli jsme pro ní,naložili do malýho Peugeota 205 a odvezli ke kámošovi (to bylo 17.listopadu 2011).O tejden pozdějc jsme zprovozňovali až to nakonec po výměně gufera a ventilku v kole vyšlo a pincek začal jezdit.Od tý doby jsem pomalu začal zjišťovat že vzhled půdního nálezu klame protože pincek jezdil 70Km/h což je na pincka bez uprav dost a taky mě dycky dovezl.V létě 2012 jsem se přesvědčil že opravdu vydrží vše kdy i po čtyřech měsících stání normálně chytl jen se musel čistit kohout a do vezl mě 70Km daleko.Čas cesty byl necelý dvě hodiny i s dvacetiminutovou přestávkou.Za léto i za celý rok jsem s ním sice moc nenajel (ani nevím kolik tachometr nefunguje) ale vím že se na něj mužu vždycky spolehnout a že když budu potřebovat tak tu dycky bude pro mě připraven abysme mohli spolu vyjet na další výlety.

Marty68
Marty68 napsal 21.09.20 v 14:19 10b.

parádní stroj v původním stavu...Na takovém , tyrkysově zeleném , ale přestříkaném ma červeno a pak na modro , jsem kdysi začínal...V r. 1986.

Milan1963
Milan1963 napsal 31.03.16 v 12:56 10b.

Za 10...

IMV1000
IMV1000 napsal 26.05.13 v 21:43 10b.

sám jsem několik "dachlů" také měl, odvedli neskutečnou práci za minimum peněz. Udržuj historii

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 11.05.13 v 15:34 10b.

nádhernej pincek gratulejšn

Martic
Martic napsal 05.01.13 v 15:21 10b.

Díky za komentář. Přeji ti to samé . Vypadá pěkně Ať ti skvěle šlape a dělá jen radost .