Jawa 250/353 Kývačka (1959)

Vlastník Premass
Vloženo 19.11.2011
Aktualizováno 4.6.2012

Jawa 250 legendární stroj tez nesmrtelný :)

Ani nedovedu popsat jakou sem měl radost když jsem se dozvěděl že mi strýc daruje přes 10 let nepouživanou jawu 250.
Když ji dovezl byla celá rezavá a uplně doničená (10 let stála v otevřené garáži) ale ja měl takovou radost s toho že si ji můžu opravit. V te době mě bylo 15 let takže jsem měl spostu času a od te doby co ji přivezl jsem trávil většinu času v garáži.

Pustil jsem se do kompletního rozebrání motorky.
A potom jsem se pustil do celkove renovace.

Komplet nový lak, moje první lakování ale myslím že to nebylo nejhorší(jen u prožků na částech sem musel improvizovat je tam misto zlaté žlutá :(...)

Na chromový části nebyli peníze a tak jsem improvizoval stříbřenkou (to mě taky mrzí do budoucna bych chtěl všechno chrom.)

Nove brzdové destičky v předu i v zadu.
Nová parabola ve světle
Kompletně nová elektrika včetně nové baterky
Jinak všechno pročištěno motor sladěn ( nový olej naladěn předstih , komprese dobrá . Nebylo třeba sním cokoliv dělat jen vyčistit ... chytala na první našlápnutí)

Dal jsem do ní skoro všechny peníze z brigády a stejně to bylo málo ale výsledek byl parádní dokonce se lidi ptaly jestli ji nechcu prodat .. moje odpověď vždy NE

Nesnažil jsem se ji dělat v originále a tak jsem kostru nalakoval na černo vic se mě to líbí.

Jízdní vlastnosti jsou vynikající a kdyby bylo možné na ní jezdit od 16 let neváhal bych. Prostě kvalitní stroj od Jawy

Renovace mě trvala asi 3 měsíce.

Jenom škoda že nemám fotky toho jak vypadala před renovací.

Na fotce je se zeleným sedátkem ... to už jsem vyměnil za origo..

klump
klump napsal 05.06.12 v 17:27

Za mě teda ohromnej palec nahoru a tisíc bodů za to že si do toho v 15cti vrážel všechny svoje úspory a čas,tomu se řiká pravej srdcař .A výsledek taky paráda .

Premass
Premass napsal 04.06.12 v 21:27

Dolin mas pravdu konečně sem to zjistil a sehnal sem i od ní velkej techničák je to rok 1959 a typ 353 seš znalec

Premass
Premass napsal 20.11.11 v 14:08

Díky za upozornění já až budu na chatě tak mrknu na rám a přepíšu to přesně :)

Dolin
Dolin napsal 20.11.11 v 11:40

Super!!!
Jen teda je to typ 250/353-04 a rok 1959-1962 to bych musel vidět číslo motoru a rámu...

Jarda-Bekr
Jarda-Bekr napsal 19.11.11 v 22:02