Jawa 250/353 Kývačka (1956)

Vlastník Lump_Matěj
Vloženo 3.11.2011
Aktualizováno 3.11.2011

Jawa 250 ... moje první motorka (když pominu fichtla a "motorkosový speciál" z Jawy 175) ... tuhle nádheru jsem stvořil vlastníma rukama, když mě bylo necelých 17let. Sákryš to už je dávno :o)

Jooo to byly časy. Všechny "tuningové" díly jsem nakoupil na motoburze, budíky a opěrku jsem vlastnoručně vyrobil, sedlo jsem nechal ušít u čalouníka a lak dodal kamarád - byla to modrá metalíza, která se tehdy používala na rámy jízdních kol. A parády bylo haba kuk :o)

Martin--GS
Martin--GS napsal 01.02.12 v 16:16

Čus Marťas - dobrá přestavba,díly za Simsona,na tu dobu něco,na čem jen tak někdo nejezdil,prostě individualita.

ROURA
ROURA napsal 04.11.11 v 19:50

Jsem taky toho názoru, že v tu dobu, co sis neudělal, to jsi neměl Žádný takový mašiny nebyly a proto je to až neuvěřitelné, jakými způsoby se ty naše JAWINY a ČÍZY daly upravovat k obrazu žádoucímu
fery251-máš pravdu, dřív byly černý a červený motorky a tim to haslo.

Dolin
Dolin napsal 04.11.11 v 14:07

Tu dobu sem z části zažil o to nic. Ale radši jsem jezdil na originál Jawě-ČZ 175 1957 od dědy a ne na oplechovaných homemade hrcinách...na moji 175 bych nikdy nešáhnul!

fery251
fery251 napsal 04.11.11 v 09:31

Tak tak...správně to stevan napsal...tenkrát bylo řadovejch motorek fůra a když ses chtěl odlišit, nic jinýho ti nezbylo. Dnes je to jiný, chceš čopra, tak ho seženeš. Mě se to líbí, je to kus naší historie

stevan
stevan napsal 03.11.11 v 17:31

No To nepochopíš proto,že jsi mladý a tu dobu jsi nezažil krásné dobové foto,10b