Kawasaki KLX 650 (1993)

Vlastník lordKakacek
Vloženo 9.8.2011
Aktualizováno 9.2.2013

Po CB poměrně veliká změna a myslím že k lepšímu. Najel jsem na ni teprve pár kilometru, ale už si na ni dovolím to co na CB až po dlouhé době. Jediné co bych vytknul jsou vzhledem k úpravě brzdy. Tak už jsem prozřel a oproti CB je to totální jebka.

První dojmy - Po CB 750 docela rozdíl ... jede to od spodu, předjíždění? Nemusím kopat dva kvalty dolů, stačí si jen přidat nebo to podhodit max. o jeden. Super ovladatelnost, překvapivě dlouhá pětka, strašné brzdy.

Make Model Kawasaki KLX 650

Consumption average 19 km/lit

Braking 60 - 0 / 100 - 0 14.1 m / 42.03m

Standing ¼ Mile 13.7 sec / 148.3 km/h

Top Speed 161.2 km/h

Na mé "nové" motorce není snad nic funkční.
Nfunguje samozřejmě ani tachometr a jsem již čtvrtým šťastným majitelem tohoto stroje, proto ani nevím kdo se rozhodl to dat na "nová" kola a tudíž ani nevím kolik má motorka najeto, na tachometru se zasekla na 45 tis. km.

Kdo tam dal ty "motard" kola asi moc nepřemýšlel a měl se na to raději vykašlat.
Jelikož zadní kolo je z Cagivy Rive,r tak tam samozřejmě nesedí a gumové segmenty, které jsou v kole jsou k nesehnání. jelikož jejich stav je dezolátní, tak neplní svou funkci a rozeta má takovou vůli, že zničí okamžitě každý řetěz a ostrouhá s ním gumu.
Přední kolo je ze Suzuki SV, to tam samozřejmě také nesedí, proto bylo vypodložkované asi nějakým největším tunerem ve vesnici spolu se třmenem a tím pádem podložky rozevíray vidle a ty tekly.
Dalším bonusem bylo to, že motorka absolutně nedrží volnoběh a nejde nastartovat aniž byste nekroutili plynem jak tupci.
Po pár kilometrech odešlo i ložisko krku řízení, to se projevuje velmi, ale velmi velikými vibracemi a skákáním kola ve vyšších rychlostech v zatáčkách.
Po dalších pár kilometrech netekl do motorky benzín, hadičky byly opět někým potuněné, tímto bych ale i Kawasaki chtěl vytknout debilní systém uspořádání hadiček a absence podtlakovky ve ventilu.
Opět po pár dalších kilometrech mi klepe v motoru, vůle na výfukovém ventilu je téměř neuvěřitelná, proto kupujeme novou podložku. po montáži podložky je vůle ještě větší...je podpálený ventil i přes to motor stále běží a jede jako divý, motorka brzy umře.

To je asi tak vše, čím mě tato motorka zatím překvapuje ... neberu-li v potaz, že olej žere zhruba stejně jako benzín a všude přes všechny gufera teče ven. Jediná funkční věc, kterou jsem na této motorce ocenil je asi ... výfuk, má hezky zvuk a to je asi tak vše ... ještě stupačky ty jsou opravdu hezké.

Motorka umřela, kupodivu se ventil nepotkal s panem pístem, ale při cestě ze srazu domů jsem si to chtěl zkrátit přes pole a řetěz sletěl z rozety a hezky se uspořádal v prostoru u hnacího kolečka, to zapříčinilo proražení karteru a následné vylití oleje. Motorka je opravdu jebka.

Tak po úspěšné sezóně je vše opraveno a motorka jede jako víno ... líza hranici i 190.

Hrďa606
Hrďa606 napsal 04.05.17 v 23:10 10b.

Pěkná motorka chlape! Kde vezmu takový pěkný kola prosímtě

Dekker.dave
Dekker.dave napsal 30.12.12 v 20:24 10b.

Drsnej stickerbomb

poli651
poli651 napsal 28.06.12 v 22:16

Tak koukám, že se pěkně rýsuje Nové zadní kolo, zadní blatník (ten původní vypadal hrozně), barva...No moc pěkný Jen tak dál

ROCK.ST4RR
ROCK.ST4RR napsal 08.03.12 v 15:42

Díky i já dávam za deset

Sejky1
Sejky1 napsal 15.12.11 v 11:59