MZ ETZ 251 (1990)

Vlastník Dr_Akula
Vloženo 20.7.2011
Aktualizováno 7.8.2011

První vlastní moto po ježdění na čemkoliv v pubertě. Ideální na dojíždění do práce a kochání se krajinkou.

Pořízeno v roce 2010 na dojíždění do práce a sem tam nějaký ten výlet. Předchozí majitel Mztku vymazlil pro svojí přítelkyní, která na ní nakonec nejezdila, takže jsem přišel k hotovému. Můj nájezd je cca 5000 km a kromě nové baterky a výměně zadních tlumičů jsem na ní krom běžné údržby nemusel sáhnout. Měnil jsem ještě palivový kohout, na kterém jsem vlastní blbostí ulomil páčku. Motorka mi plně vyhovuje, je dobře ovladatelná a pro manželku je ideální její váha. Velká nádrž zajistí slušný dojezd, jen to přimíchávání oleje do benzinu mi někdy vadí. Na popojíždění po městě oceňuji obratnost motorky a nízkou spotřebu. Jak se říká, v jednoduchosti je síla, není ani moc věcí, které se na motorce mohou pokazit a když už, ceny dílů a servisu jsou snesitelné. Výkon je dostačující, v běžném provozu a při předpisovém ježdění snad ani není potřeba víc. Ztráci pouze v prudších delších kopcích, ale ne nějak výrazně.
Celkově lze kladně hodnotit super spotřebu, slušnou dostupnost náhradních dílů a nízké provozní náklady. Ideální motorka pro začátek. Nejdelší absolvovaná cesta byla 370 km s jednou zastávkou.

motovlk
motovlk napsal 08.05.12 v 21:31

Jů moje bejvalka pořád žije.