Suzuki DR 650 (1991)

Vlastník nyqi
Vloženo 2.6.2011
Aktualizováno 28.4.2015

Motorka sloužila dobře, nyní však má již nového majitele. Letos jsem zakoupil Yamaha XT660Z jako ekvivalent. Čekal jsem, že motorka která je novější o více jak 15 let, bude s jízdními vlastnostmi, vibracemi, reakcí na plyn atd uplně někde jinde...

První dojmy - I přes moji malou výšku se mi motorka ovládá dobře, je dobře čitelná v zátáčkách a dá se s ní jezdit i lehčí terén. Výkonově zatím stačí, pozdějc bych chtěl koupit v-stroma nebo Transalpa. Přeci jenom se na tomhle vydat někam dál než okolo komína je docela risk.. :)

Doplňky na motorce - 12v zásuvka, nosiče kufrů, držák navigace, snížené sedlo

Trochu jsem se bál vibrací, nebudu říkat že žádné nemá, ale rozhodně to je na velmi snesitelné úrovni... S motorkou se super jezdí na rozbitých okreskách a šotolinových cestách. Na to, jak starý je podvozek, pracuje opravdu skvěle. Jen rám by mohl být trochu tužší, při rychlejších výjezdech nebo prudkém dobržďování je cítit jak se kroutí, a to není moc příjemné... Na dálnici je překážkou malá cestovní rychlost a vibrace se zde začínají již celkem nepříjemně projevovat. Úložný prostor=0, místo je maximálně na lékarničku a pár pojistek. Spotřeba kolem 6l/100km. Mezi slabiny tohoto motoru patří rozvody (vyvažovací hřídel, vačková hřídel) a volnoběžka startéru. Obojí bylo měněno kolem 55 tis. km za nekřesťanské peníze :).

S motorkou jsem procestoval ČR, ale dál jsem se už bál. Přeci jen na 23 let staré motorce je riziko vážnější závady vcelku velké. To byl také důvod prodeje a zakoupení Yamaha XT660Z Ténéré.