Kawasaki GPZ 500 (1988)

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 6 záznamů

Netáhlo
Netáhlo napsal 05.05.17 v 20:50

Ahoj do této starší diskuze. Dovolte mi ji poněkud oprášit. Ta GPZtka má mnohem zajímavější historii, než jsi tady popsal. Je pravdou, že byla dovezena jako vzorek do tehdejšího VVZ JAWA ve Strašnicích. Dovezla ji tehdejší PZtka Utrin, řádně ji zaplatila a vyclila. Byla dovezena z Rakouska, od tehdejšího dealera JAWY pana Fabera. To že tvůj kamarád (dnes ho znám též) ji musel znovu clít a přihlašovat byl zmatek okolo konce JAWY, kdy se spousta dokumentů postrácela a nedohledala. Navíc motorka byla přivezena jako vzorek a proto nemusela být přihlášena na tehdejším DI. A JAWA měla své značky na kterých jezdily všechny vzorky. Pokud jde o ten vzorek, tehdejší konstruktéry zajímala základna sedla z plastu (JAWA do té doby měla plech), konstrukce nádrže pokud jde o lisování (JAWA měla nádrž svařovanou ze dvou polovin), vůbec plastové díly a řada dalších detailů. Je potřeba vidět, že tehdejší konstruktéři měli představy o "správné" motorce, ale stály proti tehdejším českým technologickým možnostem, které se nedaly s těmi zahraničními vůbec srovnávat. Myslím, že o tom vím hodně. Té aukce jsem se tehdy zůčastnil a tuto motku jsem si chtěl koupit. Šťastnější však byl tvůj kamarád, dal vyšší cenu. Největší pikantností je to, že asi měsíc po aukci jsem seděl u své zubařky s vrtačkou v puse a ona mi vyprávěla o své dceři jak si na jedné aukci chtěla s přítelem koupit krásnou červenou motorku. A byl tam dle jejích slov debil, co pořád zvedal cenu a oni zaplatili mnohem více než chtěli. V tom křesle jsem ani nehlesl, až při odchodu jsem paní doktorce sdělil, že ten debil jsem já. Zasmáli jsme se a uteklo bezmála 20 let. Loni sedím u zubařky a ona mi povídá, že její dcera už konečně zmoudřela a prodává tu červenou motorku. Mám ji doma!!! Po třiceti letech od doby co jsem byl u jejího dovozu do ČSSR, jsem ji zaparkoval doma. Jezdí krásně a bude se mít dobře.

snowflake600
snowflake600 napsal 18.05.11 v 01:14

Jako Toper Harley

Frufran
Frufran napsal 02.05.11 v 18:33

Je krásná, tenhle rok v origo stavu se jen tak nevidí. Úplně na tom vidím mladýho Toma Cruisů

Goshawk
Goshawk napsal 28.04.11 v 01:20

Tato konkrétní motorka má zajímavou historii. Koupena od krachující Jawy před mnoha lety v aukci mým tehdejším kamarádem. Na tuto aukční položku jsem jej upozornil, protože Kawa byla v super originálním stavu. Jawa ji používala pro srovnání s 350 na konci 80 let - docela legrace. Nebyla proclená, neměla papíry - vše složitě zařídil. Asi po 2 sezónách ji prodal mému dalšímu kamarádovy, který jí půjčoval mnoha svým dalším kamarádům, viz BadRX. Motorka si užila nejen zacházení snad tuctu lidí, ale i povodně 2002 jako ponorka. Podařilo se jí zprovoznit a šrámy přibývaly (inu mnoho jízdních stylů :o), bez komentáře). Nakonec jsem si jí koupil já. Opravil jsem všechny šrámy a vrátil jí původní podobu za pěknej ranec peněz. Vše bylo bezva až na skrytou vadu převodovky, která se naplno ukázala v 90km/h asi 30 metrovou černou čárou od zablokovaného zadního kola při mé 1. jarní jízdě po montáži mnoha nově nalakovaných dílů – moc jsem se nasmál. Naštěstí jsem ale přežil… Aktuálně má již 2 roky rozstřelenou převodovku. Zítra jdu koupit poslední díly do motoru a doufám, že si jí po všem tom úsilí konečně užiji. Mimochodem je to model 1988 ve zcela původním provedení, které jí náramně sluší i dnes.

KOKY_st.
KOKY_st. napsal 14.03.11 v 19:54

Top Gun . Tyhle GPZka super stroje .

Rakosnicek.
Rakosnicek. napsal 25.02.11 v 15:17