Suzuki GSF 650S Bandit (2005)

Vlastník -DaK-
Vloženo 4.11.2010
Aktualizováno 1.8.2014

Bandit vyhrál konkurz mezi všemi adeptkami na první motorku a 4. 11. 2010, přesně týden po složení autoškolní zkoušky už stál v garáži. Stav tachometru při koupi 18 822. Současný stav 35000 km.

Honda CBF 600S: důvod neuveden
Suzuki DL 650 V-Strom: důvod neuveden

První dojmy - První dojem byl, že je Bandit fakt velký. Byla to jediná motorka, na které jsem po CB500 seděl. Druhý dojem byl, že jakmile se rozjede, tak už stává lehkým.

Doplňky na motorce - Nosiče na tři kufry - Givi E46 horní, 2x E41 Keyless boční. Padáky Fehling - nic moc. Padáky mají trubky příliš nízko, takže člověk začne drhnout padákem dřív než stupačkou. Při první příležitosti je hodím do šrotu. Jediná dobrá věc je, že si o ně můžu opřít nohy při delších cestách.

K motorce vedla cesta zvláštní oklikou. Poté, co krachla velká lezecká expedice do amerických Yosemit, rozhodl jsem se začít cestovat trochu jiným stylem. Aby cílem nebylo pouze několik dní strávených pod skálou, aby cílem byla i samotná cesta. A jelikož jsem v té době nebyl chudým študákem, nýbrž intenzivně pracujícím študákem, rozhodl jsem se pro cestování na motorce.
Požadavky na první motorku byly:

Výkon

Aby zvládla i dlouhé cesty, aby mě bavila, aby mě neshodila v první zatáčce. Smysl kupovat 125 by mělo, kdybych neměl žádné zkušenosti v provozu, neměřil bych bez pár centimetrů 190cm a moje jezdecká chuť by se omezovala na ježdění po rovinatějších cestách než jaké jsou v našem okolí a v destinacích, kam mám do budoucna namířeno.

Pohodlí

Sportovní motorky se mi sice odmala líbily a mnozí v zálehu dokáží nacestovat stovky kilometrů, ale při mé výšce je přeci jen vzpřímená poloha krapet příjemnější. Nikdy jsem neřídil nekapotovaného naháče, těžko mohu soudit, o kolik je jízdní komfort a ochrana před větrem menší. Ale polokapota mi přeci jen do škatulky cestovní motorky seděla víc.

Bezpečí?

ABS nebylo primárním požadavkem, ale už jsem vyzkoušel, jak funguje a jsem za něj rád.

muncinana
muncinana napsal 01.08.14 v 14:31 10b.

Pěkná motorka

BadRX
BadRX napsal 01.08.13 v 08:11

Pěkný to mᚧ

aikon1
aikon1 napsal 24.10.11 v 09:59

Myslím, že do začátku víc než krásné nářadí! 10b. pánovi...

Pavlusha
Pavlusha napsal 02.08.11 v 21:33