Suzuki GSF 650S Bandit (2010)

Vlastník Serby71
Vloženo 19.5.2015
Aktualizováno 1.7.2016

Pohodová, dostatečně silná, pohodlná, se sympatickou a funkční polokapotáží.

Motorka koupena od motoman (Brno-Brno Město) - Co slíbili, to dodali, bez problémů.

Kawasaki ER 6F: Nebyla k mání za podobnou cenu a v takovém stavu

První dojmy - Úplně první dojmy - nějak divně zatáčí, ale motor táhne hezky...takže první cesta vedla na benzínku (naštěstí jen pár set metrů), dotankovat a hlavně nafouknout kola - a najednou byl Loupežník jak vyměněnej :-)

Doplňky na motorce - - padací rám
- plotna GIVI a kufr V47 s opěrkou
- držák na navigaci (mobil) Givi
- rozšíření zrcátek
- vyhřívané rukojeti Oxford

Chtěl jsem si koupit relativně novou motorku, spolehlivou, ne až tak silnou (ehm, mám o sebe strach...), takže jsem mířil do kategorie šestistovek. Jezdíval jsem na Kawě ER6N, která byla úplně skvělá, ale bez štítku se člověk moc pral s větrem, takže jsem měl jasno, žádný naháč, hezky celo- nebo polokapotu. Po pročítání testů a zkušeností vás motorkářů se postupně vytříbili dva favoriti: Kawa ER6F, nebo právě Bandit. No a na jednoho Bandita jsem narazil v Brně, líbil se mi, zajel jsem si ho okouknout a fotky odpovídaly, cena byla slušná - takže je můj

31. 5. 2015 - na tachometru je 4.150 km, většina doplňků už je nainstalovaná, chybí už jen rozšíření zrcátek. Jen si říkám, jestli se nerozšíří moc, abych při prodírání se Prahou neťukal do zrcátek kolemstojících aut...

Co se týká motorky a jízdy - naprostá spokojenost, není to trhač asfaltu, ale toho jsem si byl vědom už při koupi...ale začal jsem mít averzi na ten výfuk, je to vážně trubka jak od kanónu, navíc když se o něj opře omylem spolujezdec botou, tak se na něj nataví podrážka a pěkně blbě se to sundavá dolů :-/

7. 6. 2015 - na tachometru je 4.700 km. Když jsem motorku kupoval, tak na ní bylo najeto 2.333 km - teď už jsem tedy většinu kilometrů na motorce ujel já

Mám už dokoupeno rozšíření zrcátek - no asi takhle: zrcátka se posunou ve výsledku o nějaký 1,5 cm, což není moc :-/ ale co, i drobnost potěší

14. 8 2015 - mám najeto 9.000 km a pořád naprostá spokojenost spotřeba při kochačce pod 5 litrů, při svižnější jízdě něco nad, ale přes 6 litrů jsem se ještě nedostal, což potěší Jinak Loupežník zvládl naprosto bez problémů pětidenní výlet do Alp, Benátek a přes Slovinsko zpět, super jen už mě přestaly bavit ty šíleně "kvalitní" silnice ve Středočeském kraji, když má člověk srovnání, jak to může vypadat i jinde...

19. 3. 2016 - neodolal jsem, namontoval baterku a najel prvních pár kilometrů - samozřejmě jsem měl pádný důvod, ato zkouška vyhřívaných rukojetí a musím říct, že jsem moc spokojený! Oxfordy krásně hřejou a nejsou o tolik širší, než původní gripy (na Kawě jsem kdysi měl nějaké no-name a byly výrazně silnější, bylo to hodně znát). Takže prvních 150 km je v kapse

1. 7. 2016 - už se nedalo nic dělat a musel jsem pořídit nové pneumatiky. Ty staré - Bridgestone Battlax 020 vydržely - neee nesmějte se - 15 tis. km myslím, že to vypovídá o tom, jaký jsem závodník Teď jsem obul opět Bridgestone - konkrétně Battlax 023 a jsem zvědavý, jak dlouho vydrží. Zatím jsem najel nějakých 300 km a jak jste každý už určitě poznal, když vyměníte sjeté gumy - výrazně se zlepšila ovladatelnost a prvních pár kilometrů jsem si musel zvykat na jiné, samozřejmě lepší ovládání motorky. Tak jim držím palce, ať lepí za sucha i mokra

menzák
menzák napsal 08.06.15 v 22:24 10b.

Pěknej - mnoho šťastných km v sedle a kolama dolu

Corum
Corum napsal 20.05.15 v 09:39 10b.

Jo a samozřejmě 10 bodíků

Corum
Corum napsal 20.05.15 v 09:37

Tak to čumím :) Kdybych vybíral mezi ER6f a Bandaskou tak jdu asi do dvouválu :) přeci jen ty 4 vály 600stovky jsou takové líné mrchy a musíš je točit :) Já teď koukám po Z1000 :) Tvoje ER6n už má nového majitele a zatím o ní dobře pečuje :)
Tak ať ti dělá bandaska samou radost a hodně spokojených kilometrů!

Marian16
Marian16 napsal 20.05.15 v 07:58

Dobrý výběr, ten tě určitě přežije!