Suzuki GSF 650S Bandit (2005)

Vlastník Seri34
Vloženo 29.4.2013
Aktualizováno 7.7.2020

Tak a už je doma. Druhá moto v poradí.

Suzuki GSX-R 600: Pred kúpou som vážne uvažoval o GSX-R 600 Telefonica, no nakoniec vyhral rozum. Pozícia sa mi zdala trochu radikálna a navyše som mal v pláne aj čosi pocestovať, na čo sa GSX-R moc nehodilo, pri mojich proporciách

První dojmy - Motorka je vhodná pre nenáročných motorkárov. Zvládne športovú jazdu ale i menší výlet. Všetko výborne, a je vhodná pre skupinu motorkárov ktorý hľadajú dobrý mix športovej jazdy i cestovania.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pre ľudí, ktorý nehľadajú ideálneho cestovateľa ani vychýrenú športovú motorku. Majiteľovi by som však doporučoval minimálne ročnú prax na niečom menšom, výkon ako aj váha budú na úplnom nováčikovi cítiť

Doplňky na motorce - Top-case kufor Kappa, textilné kufre Oxford, držiak navigácie/telefónu (2013) -
výfuk Storm, tankvak Cargo Performance, plachta Oxford (2014) -
Pásiky Barracuca na límce kolies, mini-tankvak Koji (2015), návlek na brzdovú nádobku #JL99 (2016), Športové lámacie páčky M-Style, Závažíčka Barracuca, Kapsa na zadnú sedačku, Polepy do límcov kolies od Motolepo, Čiapočky ventilkov Suzuki, Rozšírenie zrkadiel SW-Motech, Teplomer oleja, Tempomat Oxford, Prilba HJC Lorenzo Replika a Kryt reťaze a chadiča IBEX - Nemecko (2017), Krytky rámu, Kovové ventilky, Brzdové kotúče Rutan, Červené stupačky GSG-Mototechnik - Nemecko a Strieborné krytky rámu, Sedlo Rutan Performance (2018), nové madlo spolujazdca vo farbe rámu, Štítok MRA s deflektorom (2019).

SEZÓNA 2013:

0 KM v sedle (9000 KM celkovo):

Po prvej motke na ktorej som nazbieral minulý rok skúsenosti som sa rozhodol o prestup, konkrétne na Bandit 650 S. Bandit som si vybral kvôli rozumnému posedu, dostačujúcemu výkonu a koniec koncov aj kvôli pôvodnému majiteľovi ktorého poznám. Momentálne čakám na komplet servis nech je všetko OK a teším sa na prvé kilometre v sedle!

1.500 KM v sedle (10.500 KM celkovo):

Prvých 1500km je za mnou. Pocity sú vynikajúce. Ovládateľnosť je prekvapivo podobná CBF 125 ktorú som sedlal minulú sezónu. Vyzdvihol by som pohodlný posed, motor s dobrou elasticitou, zrkadlá dostávajú na vysvedčenie 2-ku :). Príjemne ma prekvapilo, že v tomto modeli si motoricky nájde každý to svoje, podľa svojich skúseností v motosvete. Do 5000 ot./min je to prezlečená CBF 125, Od 5000-8000 ot./min je veľmi živý, a taktiež zvuk je omnoho sýtejší, od 8000 ot./min je to už iný svet, je treba sa iba poriadne držať a sledovať ako sa všetko za mnou zmenšuje. Absolvoval som pár jednodňových motovýletov na Slovensko no najväčšia skúška nás čaká na konci augusta (8 dní v sedle po strednej Európe). Spotreba oleja 0 dcl.

4.000 KM v sedle (13.000 KM celkovo):

8 dní s lúpežníkom v sedle hodnotím jednoznačne kladne. Motorka splnila čo som od nej očakával na dlhej ceste. Veľmi príjemný posed do 100km/h, s dobrou ochranou proti vetru, bez potreby zaľahovania. Nad 100km/h už boli cítiť ramená ale menší predklon všetko vyrieši. Polokapota je na nezplatenie na podobne dlhú cestu! Kamarát na ročníku 1996 občas aj zaplakal :). No ešte viac plakal kvoli sedlu, ktoré sa mu po pár hodinách (hlavne ku koncu dňa) presedelo... Ja som žiaden problém nemal a to mám o 30 kg záťaže v oblasti brucha k dobru. Takže opäť bez výhrad. Poloha nôh bola celú dobu príjemná, nohy netŕpli ani sekundu. Som síce dosť malý (173 cm) ale myslím, že ani o čosi väčší dlháni nebudú mať problém. Celkovo sme urazili skoro 2000 km, bez problémov a podotýkam, bez akejkoľvek poruchy. Za celý výlet som dolieval asi 3 dcl oleja - počasie však bolo horúce a navyše sme každý výlet končili minimálne hodinovým hľadaním ubytovania po meste. V takom počasí s rozohriatymi motormi sa ani nečudujem, že olej zmizol.

6.000 KM v sedle (15.000 KM celkovo):

Prvá sezóna je na konci a na tachometri pribudlo ďalších 2000 km... Zväčša išlo o krátke výjazdy, no na konci leta som spravil rýchlovýlet o dĺžke 900 km Ostrava -> Ústí nad Labem -> Ostrava. 450km v jeden deň je už dosť a na konci dňa som bol dosť zbitý. Cestoval som viac ako polovicu po diaľnici (rýchlosť konštantne 150km/h) a pri tejto rýchlosti je už treba úplne zaľahnúť. Tým, že riaditka sú skoro v cestovnej výške takáto poloha ujde tak 30 min jazdy, viac už je to namáhavejšie, ale stále znesiteľné. Pri tejto rýchlosti som spozoroval, že so štandardným plexi som aj napriek snahe nebol schopný sa skrčiť úplne a do vrchnej časti prilby vietor stále narážal. Tým je krk dosť namáhaný a preto sa na konci dňa dostavovala už spomínaná únava. Motor pri 130 km/h točil 6000-6500 ot./min, pri 150 km/h to bolo 8000 ot./min. Pri oboch hodnotách sa nevyskytovali žiadne rušivé vibrácie od motora ani nič podobné. Spoľahlivosť výborná, nezobrala si dokonca ani deci oleja...

Do ďalšej sezóny zmena motocykla nepripadá v úvahu. Plánované sú zatiaľ kratšie výjazdy a menšie poznávanie Slovenska.

Ďalšie sezóny:

SEZÓNA 2014:

Príprava na sezónu:

Nová sezóna bola zahájená ako vždy kompletným servisom. Cez zimu som sa odhodlal ku kúpe a výmene výfuku. Ladený výfuk som na motorku vždy chcel takže som do toho šiel. jasné, že k Suzuki patrí Yoshimua..., no tá bola trochu mimo moje finančné možnosti. Výber sa tak zameral trochu ekonomickejšou rovinou - na smer cena/výkon. Vzhľadovo som chcel niečo kratšie ako bol originál, pretože ten bol skutočne podľa mňa nevkusný. Na internete ma zaujal vzhľad značky STORM a keď som začal o tejto značke zisťovať viac, zistil som, že ide o podznačku výrobcu MIVV. Cena oproti Yoshimura polovičná, vzhľad super, dobré referencie na internete od už spokojných majiteľov. Nákup teda prebehol rýchlo a nová trubka bola doma. Na prvý pohľad perfektné spracovanie, doklady, všetko v najlepšom poriadku. Výmenu som spojil už so spomínaným servisom v „Šindlermotors“. Nechcel som výfuk nechať len tak vymeniť, a u Šindlermotors mi motorku kompletne odbrzdili a naladili. Rozdiel vo zvuku je úžasný a to ostala homologizačná vložka na svojom mieste. Podľa mňa účel zmestiť sa do homologizačných čísiel moc neplní :) ale bez nej by to už bol fakt rachot.

7.000 KM v sedle (16.000 KM celkovo):

Sezóna začala zľahka, menšími výjazdmi po okolí. Väčší výlet sme s kolegami uskutočnili výpravou na Slovensko, na Spišský hrad. Motorka celú dobu fungovala bez problémov. Vybavená cestovnou výbavou nebol opäť problém odviesť všetko potrebné. Pohodová jazda zväčša po „starých cestách“ mimo diaľnicu sa dala zvládnuť bez väčšej únavy. Taktiež nový hlučnejší výfuk nebol vôbec nepríjemný, z čoho som mal menšiu obavu. Reakcie kolegov ktorý boli za mnou pri prejazde tunelov alebo rýchlych rozjazdov síce naznačovali opačné názory, no z pozície jazdca absolútne bez problémov. Myslím, že sa tým aj zvýšila bezpečnosť na ceste, človek je skrátka viac počuť a to je dobré.

9.000 KM v sedle (18.000 KM celkovo):

Sezóna sa prehupla do svojej polky a na tachometri pribudli ďalšie 2000-ky kilometrov, zväčša vždy krátke výlety na jeden deň. Za všetky stojí určite za zmienku výjazd na Slezkú Hartu, v okolí Bruntálu. Krásny asfalt a prekrásne okolie s mnohými panorámami či častými prejazdmi lesom stoja za povšimnutie. Motorka ako vždy výborná. Pohodlná a spoľahlivá. Prikúpil som k cestovnej výbave i tankvak po tom, ako som videl jeho praktičnosť u jedného z kolegov. Ide o značku CARGO PERFORMANCE a síce bol z druhej ruky, osvedčil sa. Je trochu väčší a keď som ho po kúpe prirovnal na nádrž, neveril som, že to nebude ovplyvňovať ovládanie, ale bál som sa zbytočne. Druhé poschodie som zatiaľ mal vždy spustené, a kapacita mi aj bez neho stačí. Výborné je, že sa z neho dá jednoducho spraviť batoh, čo sa vždy hodí. I to bol jeden z parametrov, prečo som sa pre neho rozhodol.

V tomto čase som sa začal zaujímať ako by som mohol dostať rozpečené mušky a strata lesku z výfukových zvodov. Videá na youtube mi doslova vyrazili dych ako jednoducho nato. Začal som pátrať po internete a našiel prípravky na leštenie kovových dielov, ktoré sú bežne dostupné aj u nás. Neváhal som a ešte v daný deň som objednával. Konkrétne ide o výrobky Autosol Bluing Remover a Autosol Metal Polish:

Leštenie zabralo cca 30-40 minút ale výsledok myslím hovorí že to skutočne nebol stratený čas

10.000 KM v sedle (19.000 KM celkovo):

Koncom sezóny sme sa rozhodli s partiou vyskúšať tunajšiu motoškolu bezpečnej jazdy s kaskadérom Adamom Peschlom. Výborná skúsenosť, ktorú by som odporučil absolútne každému kto za riadítka motorky sadá. Teoretický rozbor situácií na ceste, praktické rady a hlavne cvičné jazdy so simuláciou rôznych prekážok pod Adamovým dohľadom boli výborné. Určite sme sa nevideli na podobnom druhu akcií naposledy.

Výhľady do ďalšej sezóny:

Je škoda, že som tento rok neuskutočnil dlhší motovýlet, na viac nocí (výlet na Spiš trval 2 dni), preto dúfam, že sa to podarí v sezóne nasledujúcej. Ďalšie doplnky zatiaľ vyslovene neplánujem, i keď padacie rámy, vyššie plexi, či oživenie ráfikov polepmi by nemuseli byť zlá voľba.

SEZÓNA 2015:

Príprava na sezónu:

Pravidelný ročný servis po zime, je základ a nie je tomu inak ani tento rok. Už druhú sezónu servisujem v Šindlermotors, pri Havířove. Cez zimu sa toho moc na motorke neudialo. Čo sa týka vzhľadu, tam som na kolesá pridal na ráfiky pásiky Barracuda. Myslím, že to vhľadu dosť pomohlo, aj keď uvidím, čo so životnosťou urobí údržba reťaze či prach a voda z cesty. Po technickej stránke nepribudli žiadne ďalšie úpravy oproti minulému roku. Do výbavy som pridal menší tankvak KOJI. Štart po zime prebehol taktiež nad očakávania a štvrté roztočenie štartéru stačilo k bezproblémovému štartu. Tachometer pred sezónou hlási celkovo 18200 najazdených km (z toho 10 000 je mojich :)).

11.000 KM v sedle (20.000 KM celkovo):

Sezóna 2015 je otvorená a v nej mám za sebou prvú tisícku - s kolegom sme absolvovali výlet do Litomyšle a taktiež mešie výjazdy po okolí a jeden na Slovensko. Na prvom výjazde ma nemilo prekvapil problém s (-) kontaktom na baterke ktorý bol dosť zaoxidovaný, a musel som kvoli tomu ostať chvíľu stáť, ale po "záchrane" od dobrého kamaráta a jeho očistení a dokladnom ošetrení, je už všetko v najlepšom poriadku.

14.000 KM v sedle (23.000 KM celkovo):

Sezóna preskočila do svojej druhej polovice a na tachometri pribudlo 3000 km. Najväčšiu porciu z nich ukrojil výlet cez celé Poľsko, až na polostrov Hel. Výlet výborný, patria ešte lepšia. Motorka všetko zvládla bravúrne, akurát sa objavil problém so zadným kufrom, ktorý sa zrejme menším preťažením a rýchlymi nárazmi vetra počas diaľničných presunov začal kývať. Resp. držiak na ktorom je uchytený. Šróby, ktoré ho držia sú síce dostatočne dlhé, no radšej som na pumpe zakúpil imbus sadu a priebežne doťahoval.

Zvyšok sezóny zatiaľ vyplnili menšie výjazdy po okolí mesta, zvezenie s HD Ostrava a 2 návštevy na Slovensku, u rodiny. Po problémoch s baterkou na začiatku sezóny je už všetko v najlepšom poriadku.

Určite nejde nespomenúť i stretnutie s kamarátom, s ktorým som sa zoznámil cez motorkari.cz - majiteľom rovnakého modelu i farby Bandita :). Z úprav, nákupu doplnkov či vylepšenia vzhľadu sa okrem zakúpenia fixu na pneumatiky nič neudialo.

SEZÓNA 2016:

Príprava na sezónu:

Ako každú zimu, aj túto som sa snažil o nejaké vylepšenie vzhľadu. Pustil som sa do obťahovania nápisov kolies bielym fixom (investícia do 100 Kč). S výsledokom som spokojný. Sice pracné ale stojí to myslím za to.

15.500 KM v sedle (24.500 KM celkovo):

Začiatok sezóny vyplnily (chladné) výlety za rodinou na Slovensko pri teplote okolo 10 stupňov, ale nedalo sa nič robiť, zima bola dlhá. Po osmelení počasia smerom k vyšším teplotám začali pribúdať výjazdy po okolí ale i do nedalekých mestách a hradoch. Navšívili sme hrad Beckov při Trenčíne a taktiež som zavítal do mesta Zlín.

SEZÓNA 2017:

Príprava na sezónu:

Začiatok sezóny ako zakaždým odštartoval na pravidelnom servise. Tentokrát okrem kasickej výmeny oleja i kontrola ventilov a menili sa aj brzdové páčky za túningové - tzv. lámacie.

19.500 KM v sedle (28.500 KM celkovo):

Krátke výlety po okolí, to bolo v sezóne 2017 nosná časť výletov. Celkovo v tomto roku najazdených cca 3000 km. Na začiatku sezóny pribudli športové lámacie páčky od M-Style (v časti vo farbe rámu), chrómové závažíčka Barracuca, kapsa na zadnú sedačku, čiapočky ventilkov Suzuki, Rozšírenie zrkadiel, Prilba HJC Lorenzo replika, v priebehu sezóny potom polepy do límcov kolies od Motolepo, Teplomer oleja, Tempomat OXFORD a Kryt reťaze a chadiča IBEX. Celkovo bola sezóna pohodová, bez žiadnych tecnických závad. Jedinou výmenou v oblasti "techniky", bola nová baterka, pretože tá ktorú som kupoval zároveň s motorkou (zn. Nitro), vypovedala službu. Zakúpil som kvalitnú baterku Yausa, ktorá je súčasťou aj v prvovýrobe už z továrne. Funguje perfektne.

Výhľady do ďalšej sezóny:

Na jar bude isto nasledovať prezutie pneu, uvažujem aj o celolaku, prípadne o nových predných kotúčových brzdách s červenými stredmi od EBC.

SEZÓNA 2018:

Príprava na sezónu:

Pravidelný servis - Výmena oleja, filter, kontrola vzduchového filtra, brzdovka... Naviac obuté nové pneu - Pirelli Angel GT, nové kovové ventilky a osadené nové brzdové kotúče Rutan. Počas zimy namontované červené stupačky a strieborné krytky rámu ;).

23.000 KM v sedle (33.000 KM celkovo):

Krátke výlety po okolí ale aj výlet na Oravu, to bol úvod sezóny 2018. Sezóna prebehla znova bez technických problémov. Všetko šlapalo ako malo.

SEZÓNA 2019:

Príprava na sezónu:

Ako každú sezónu pravidelný servis - Výmena oleja, filter, kontrola reťazovej sady. Servis bez vačších investícií.

30.000 KM v sedle (40.000 KM celkovo):

Sezóna 2019 bola najlepšia v nájazde kilometrov. Napriek tomu, že neprebehol vačší výlet, nájazd bol ľahko cez 7000km za sezónu. Bez technických problémov, moto šlapalo bez problémov.

SEZÓNA 2020:

Príprava na sezónu:

Servis obnášal - Výmena oleja, filter a výmena reťaze. Gumy sú ešte OK. Cez zimu som dotiahol opravu nádrže ktorá nebola dorobená po tejto oprave (bola tam preliačina) a ešte je treba dať nastriekať polo-kapotáž ktorú opravili tak napoly - plasty držia ale lak sa im nepodaril.

30.500 KM v sedle (40.500 KM celkovo):

Sezóna iba začala, no i tak sa využilo naplno počasie z kraja roka. Momentálne uvažujem o predaji a prechode na niečo novšie s menším počtom válcou.

Motorka predaná na konci 6 mesiaca 2020 :)

PYTEL1
PYTEL1 napsal 21.01.18 v 12:20 10b.

hell-rider
hell-rider napsal 25.12.17 v 15:30 10b.

SLAY
SLAY napsal 12.11.17 v 12:05

pěknej kousek Bandit je prostě legenda ten rám v červený barvě je nádhernej.DÁVÁM 10
Jinak jak jsi psal leštěný ráfky jsou super ,ale je na nich vidět každý prd takže co 14 dní leštím

Kratasek
Kratasek napsal 27.10.17 v 14:45 10b.

Tome, opět říkám super

Psisko
Psisko napsal 26.07.16 v 11:45 10b.

Supr,hodně km bez nehod