PROFIL MOTORKY

Honda GL1000 GoldWing (1976)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník CHIP
Vloženo 27.6.2005
Aktualizováno 6.11.2014
Zobrazeno 4310x
HODNOCENÍ PROFILU OD 5 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 10

Popis motorky


Honda GL1000 rv 1976. První boxer od Hondy, původně navržen jako sportovní motorka. Časem si ovšem získal přiznivce cestování. Pohodlný stroj na dlouhé cesty. Velmi klidný chod bez vibrací.

Více fotografii

Vybíráno z těchto modelů (a proč jsem nekoupil):
Jawa 350/634: Tak on ten Goldwing stál asi jen dvojnásobek toho co Jawa 350/634 v pěkném stavu. Já myslím, že nebylo co řešit.

První dojmy - Když jsem ji dovezl .. bylo to zvláštní. Předtím jsem měl ČZ 175 .. a tohle byl proti tomu golem. Těžký jak prase, pohyb bez motoru naprosté peklo a očistec. Je ovšem zajímavé, že jsem si zvykl a všechny motorky lehčí než moje mi připadají jako motokolo, To platí i pro mou CB 500 T.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty kteří rádi cestují na dlouhé vzdálenosti a chtějí mít pohodu a klid bez vibrací.

Doplňky na motorce - Kšilt světlometu, padáky se stupačkami, plexi, palubní hodiny, chlasťáky, držák navigace, kufry Krauser s originál nosičem Krauser, jen držák mezi motorkou a nosičem jsem si musel vyrobit sám.

Recenze

Zkušenosti:
- Velmi těžký stroj (300 kg) s méně učinými brzdami, musí se jezdit hodně opatrně. Ale nakonec jsem si zvyknul a brždění mi nedělá problémy.
- Na dálnici ve vyjetých kolejích značná nestabilita.
- Pokud Goldwing proženete, připravte se na opravdu slušnou spotřebu paliva, klidně i přes 10 litrů.
+ Výhodou je že v Německu a v Americe je těchto strojů poměrně dost, takže součástky se snadno shánějí.
+ Velké pohodlí za jízdy, nebolí mě záda ani ruce.
+ Pokud nastartuje tak jede a jede.
+ Pokud se udržuje cestovní rychlost 80 - 100, bez prudkého přidávání plynu a točení motoru, spotřeba může klesnout i pod 6 litrů. Po seřízení se dokonce dostávám až na 5,4 litru.


Cesty: Všechny mnou absolvované srazy a dovolené je možno shlédnout na http://chip.zde.cz.
Ale něco pro zajímavost. Na motorce jsem dojel například do Kijeva a Oddesy. Pěkná a nedaleká cesta byla taky do Koločavy. V roce 2011 jsme se podívali s kamarády na Fagarašské hory v Rumunsku.


Další info: V případě potřeby mě kontaktujte na mail, veškeré dotazy rád zodpovím. Vlastním několikero manuálů, mám nejrůznější zkušenosti jak s provozem, tak s nákupem dílů. Můžu zajistit i díly na jiné motorky, sady do karburátorů, lanka, páčky a podobné věci, které u nás stojí nekřesťanské peníze. Také můžu sehnat díly na neobvyklé stroje, které se u nás málo vyskytují. Napište .. domluvíme se.

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
jirickoo
jirickoo napsal 07.07.14 v 22:11

Ahoj. Pohrávám si s myšlenkou, že koupím Honda Gold Wing GF 1000 (resp. 1100), jejíž koupě se mi vyskytla za slušnou cenu (na tip moto). V porovnání s ostatními v této modelové řadě je cena dokonce velmi příznivá. Předtím, než se vydám se na ni podívat, docela by mne zajímal Tvůj názor, na co si dát pozor, výhody, nevýhody. Co na ní odchází a zda-li se koupě Gold Wingu vůbec vyplatí. Nejde mi o každodenní ježděni, ale spíše pro zábavu a pohodu. Sám jezdím pomalu a velmi opatrně. Majitel mi po mém dotazu, proč je tak levná, zda tam není nějaký háček, odpověděl, že tam žádný zádrhel není. P.s.: Vzhledem k tomu, že mám rád starší věci, alternativně uvažuji i o Hondě 500 Four...která i na zdejším bazaru je na prodej... díky moc, jirikoo (jirikoo@yahoo.com)

MimoCZ
MimoCZ napsal 17.10.11 v 13:46

Krasny kousek poctiveho japonskeho zeleza. At slouzi.

p.epanica
p.epanica napsal 05.02.11 v 19:21

pěkná

Více komentářůTOPlist