Honda GL1000 GoldWing (1977)

Vlastník šroťák
Vloženo 27.11.2011
Aktualizováno 28.5.2012

krásný stroj, stojí za to udržet ho na cestách

Zdravím všechny příznivce jedné stopy, v rámci této stránky bych se chtěl podělit o zážitky a strasti s mojí jednostopou kráskou. Koupil jsem jí cca před měsícem od prodejce v Praze s tím, že ji kompletně zrenovuji. Už při koupi jsem zjistil, že původní majitel byl zřejmě šikula, zadní blatník vykytoval na chrom a polepil samolepkami, které pro jistotu ještě podstříknul stříbřenkou, no a o kolech se mi vůbec nechce mluvit, obě jsou stříknuté práškovou barvou v "krásném" odstínu slonové kosti, jinak vše fungovalo, jak mělo. Tyto kosmetické vady mne ale neodradily si s touto kráskou začít. Druhý den jsem započal demontáž a s hrůzou zjistil, že se nějaký mamlas vrtal v elektroinstalaci tak šikovně, že to zřejmě nikdo nedá dohromady a budu muset začít od gruntu drátek po drátku. Další oříškem byla nádrž na palivo, když jsem jí otevřel byla celá totálně vyrezlá a tak jsem začal shánět rady jak nádrž opravit, od kamaráda jsem dostal dobrou radu a to namořit nádrž kyselinou fosforečnou a taky stránky, kde je k tomu popis.( www.jawa-50.cz/clanek/navod-na-chemicke-moreni-cisteni-nadrze-hliniku-kovu-kyselina-citronova-fosforecna.htm ) Díky kamarádovi, který mi řekl, kde jí sehnat, jsem se vydal rovnou do prodejny, kde ji mají, což obnášelo krásný výlet do Příbrami. No a další co jsem s nelibostí zjistil byla totálně vyrezlá demontovatelná část rámu pod motorem s bočním stojánkem. V současné době mám motorku již rozebranou a díly připravené k odvozu na pískování a opravy.
Zdravím Vás opět po 2 měsících. Na pískování jsem zatím díly nedal, pustil jsem se ale do motoru, s kamarádem jsme motor vyndali z rámu a pustili jsme se do něj. Teď vím, že když jsem si myslel, že motor přetěsním a vyměním primární řetěz a bude v pohodě, pletl jsem se. Motor vypadal hůř než jsem předpokládal. Válce jsou na výbrus, primární řetěz na výměnu, spojka vypálená, převodovka snad ještě něco vydrží, ale taky žádná sláva. Dohodnul jsem se s kamaráden, že motor rozpůlíme, po rozpůlení motoru jsem si skoro sednul na zadek, šály na klice na výměnu, na nejvíc poškozeném válci měly šály vůli skoro 3mm!!, nejvíc mi dostala chycená klika. Takže teď musí stranou všechny jiné práce a snad budu mít štěstí a motor se mi povede dát do původního stavu.
Nejhorší už mám za sebou, rozebraný motor jsem odezl do Černčic k p. Holému, který mi po 14 dnech vrátil kliku srovnanou a přebroušenou, válce vyvložkované a všechny šály nové. Tímto bych mu chtěl poděkovat za kvalitní a rychlou práci. Teď čekám na další díly do motoru, aby ty oprava byla přádná a nemusel jsem se v tom už potom vrtat
Zase uplynul nějaký čas, motorku jsem už začal postupně zase sestavovat, podle stavu, který jsem rozebráním zjistil, jsem dospěl k závěru, že předchozí majitel byl sebevrah, na motorce není díl, který bych neměl rozebraný, vyčištěný , překontrolovaný a zrepasovaný. Také se mi po dlouhém hledání povedlo najít firmu, která dělá kvalitní chrom. Tak jsem nechal všechny chromované díly znovu nachromovat. Lhůta je tedy děsivá ( 2 měsíce ), ale výsledek bude určitě stát za to.
Tak doufám, že se mi už letos povede mašinu alespoň odskoušet.

jirickoo
jirickoo napsal 07.07.14 v 22:06

Ahoj. Pohrávám si s myšlenkou, že koupím Honda Gold Wing GF 1000 (resp. 1100), jejíž koupě se mi vyskytla za slušnou cenu (na tip moto). V porovnání s ostatními v této modelové řadě je cena dokonce velmi příznivá. Předtím, než se vydám se na ni podívat, docela by mne zajímal Tvůj názor, na co si dát pozor, výhody, nevýhody. Co na ní odchází a zda-li se koupě Gold Wingu vůbec vyplatí. Nejde mi o každodenní ježděni, ale spíše pro zábavu a pohodu. Sám jezdím pomalu a velmi opatrně. Majitel mi po mém dotazu, proč je tak levná, zda tam není nějaký háček, odpověděl, že tam žádný zádrhel není. P.s.: Vzhledem k tomu, že mám rád starší věci, alternativně uvažuji i o Hondě 500 Four...která i na zdejším bazaru je na prodej... díky moc, jirikoo (jirikoo@yahoo.com)

j.r.ewing
j.r.ewing napsal 05.01.14 v 16:17 10b.

Nádherná klasika. 10b

agoš.
agoš. napsal 14.12.11 v 21:49

Krásný stroj a nádherná práce na zimní večery .Držím palce,ať se ti vše podaří a příští rok obohatí tento stroj naše cesty.

alpiniště
alpiniště napsal 05.12.11 v 16:08

nádherná hondička at šlape 10 bodů zaslouženě

manxt6
manxt6 napsal 01.12.11 v 21:26

jak píšou ostatní,krása.pro to mam taky slabost. tomu říkám motorkář.neni důležité co za placku mam na zádech.a co mám za ukrutnou mašinu.ale jezdím na tom co mě uchvátí a co mě baví.hodně zdaru.