Yamaha TDM 850 (1999)

Vlastník Sefi21
Vloženo 18.9.2010
Aktualizováno 12.10.2010

Co Vám budu povídat, asi bych jen opakoval to, co už v drtivé většině napsali ostatní majitelé. Skvělá motorka na cestování, pohodlná, nenáročná na provoz a hlavně spolehlivá.

Koupě TDM byla sázka na jistotu. Za málo peněz, hodně muziky. Když jsem ji před rokem přivezl, neměl jsem tušení, zda u téhle kategorie motocyklů vydržím a zda mě cestování nadchne. S ohledem na tuto skutečnost jsem nechtěl utrácet mnoho peněz a tak byla DTM 850 jistá volba. Hned po zakoupení jsem ji osadil lešením a kuframa, udělal nezbytný servis a na jaře jsem vyrazil s partičkou kámošů směr Alpy. Motorka mě relativně rychle sedla a tak již v alpách nebyl problém ji dostat na stupačku. Krásně padá do zatáček, tak že jízda na klikatých silničkách v Rakousku, byl opravdu zážitek. Velice mě překvapila spotřeba, která i při agresivnější jízdě nešla přes 6 litrů. Průměrnou dlouhodobou spotřebu pak mám okolo 5,5 litrů (nádhera). Jediné, co mě trochu vadí je, že při pomalé delší jízdě na nízké otáčky (hlavně ve městě), má motorka snahu pocukávat. To ale, jak mnohdy čtu na profilech majitelů i jiných značek, není záležitost jenom TDM. Po letošní sezoně na ni mám natočeno ca 4000km a to bez jediného zaváhání, či poruchy. Je to prostě YAMAHA a asi holka ví, že téhle značce fandím.

Sefi21
Sefi21 napsal 22.09.10 v 22:22

Původně jsem letos vůbec nepřemýšlel o prodeji, ale přišlo to jako blesk z čistého nebe . Chtěl jsem s prodejem ještě tak rok, dva počkat, přišetřit a koupit rovnou KTM LC8, ale náhodou jsem narazil na Aprilku Capouše. Koukal jsem po ní už tak před čtyřma roky (viz. profil k jedné z mých již prodaných motorek Aprilia Pegaso), ale byla pro mě tehdy cenově nedostupná. Ceny šly však po čtyřech letech dolů a já na jednu moc pěknou náhodně narazi. Už ji mám doma za půjčené kačky a tak musí chudák holka od YAMAHY z domu. Snad jsem si s Aprilkou nenaběhl, mám troch obavy, aby se na ní něco neposralo. Na profilech majitelů jsem se dočetl, že ceny ND jsou podstatně držší a navíc dodací lhůty dost dlouhé (není prý problém čekat i dva měsíce). Ale nemohl jsem se jí ubránit

ecipis
ecipis napsal 22.09.10 v 09:23

pěknej stroj ,ale co že jde z domu?Po čem toužíš ještě víc?

Barney
Barney napsal 19.09.10 v 09:20