Blata Origami B1 (2010)

Vlastník kaw750
Vloženo 8.9.2010
Aktualizováno 3.6.2012

Speciál na minibajkové závody. Vodou chlazený dvoutakt s výkonem 12koní v sérii a potenciálem až 15koní při aplikaci Victory Kitu.

Zkušenosti zatím slabé, motor zajíždím a chce to opatrně a s pokorou, ale už z prvního pohledu a prvního svezení je cejtit ten velký potenciál co se v stroji skrývá.
Bez bezpečnostních prvku jako kombinézy, rukavic a helmy je to opravdu o zdraví !

Motor: kapalinou chlazený jednoválec o zdvih.objemu 38,8ccm.
Výkon: 8,75kW (12,25PS) při 11000 ot/min.
Točivý moment: 7,7Nm při 10300 ot/min.
Váha: 25kg

Do světa minibajku jsem vstoupil v r.2008 a to s činským strojem, který bylo nutno vlastně komplet předělat a hodně upravit, aby byl spolehlivý, konkurence schopný a dalo se s ním tedy závodit.
Díky těmto rokum jsem se hodně ohledně minibajku naučil a dá se říct, že si udělal i v tomto světě docela jasno. Díky těmto letum kdy jsem byl aktivním účastníkem závodního seriálu na S.Moravě jsem zjistil, že mě to opravdu hodně vzalo a je třeba jít prostě dál...
Ani Vale nejezdi furt 125ccm, že :)
Každopádně proti stroji z číny budu asi výjímka nemohu řící opravdu nic špatného !
Ano má své mouchy a vše je jak se říká odfláknuté, ale opravdu jak se člověk mini věnuje a po závodě jí dá čas co potřebuje na nutný servis a přípravu na další závod nezklame vás.
Pro začátky a oťukání se s závoděním na mini je čina ideální stroj a příležitost.

Člověk za pár korun díky minibike čina pronikne do světa a zákoutí dvoutaktu a jakmile ho to pohltí tak je konec a adrenalin z závodu se stane vaší drogou :)

Potom je již otázkou času kdy si pořídíte raketu jménem Blata Origami B1 !

Čeká mě sezóna 2011, takže přípravy jsou velké a motorka se chystá na první testy v půlce dubna, kde by jsme měli vyřešit poslední mouchy a nastavení stroje.
23.4 startuje sezóna na okruhu GP Pardubice !

Má konkurence 2011 ->
[stream]http://www.stream.cz/video/508116-czech-senior-open-brno[/stream]

Sphere
Sphere napsal 13.05.11 v 10:02

tohle už asi nikdy nevyzkouším, ale musí to být super 10b

Zuuve
Zuuve napsal 29.04.11 v 23:48

Pěkná mašina...tak ať se na okruhu daří .

vaco
vaco napsal 08.10.10 v 16:14

Tak koukám že jsi si koupi nový stroj, kdy jedeme na Buchláky? Vypadá fakt skvěle a kvalitou asi bude úplně někde jinde!

kaw750
kaw750 napsal 13.09.10 v 22:45

Díky za reakce
Doufám, že je to konečně to správné "racing" nářadí
Takže na okruhu v sezóně 2011 ZDAREC !

MichaelaZX636
MichaelaZX636 napsal 10.09.10 v 17:17