Blata Origami B1 (2014)

Vlastník Lapchik-54
Vloženo 18.7.2015
Aktualizováno 10.11.2021

Na první dojem a pohled jen malá roztomilá a po prvním svezení strach údiv co je to za zákeřnou bestii.

Motorka koupena od BLATA s.r.o.

První dojmy - Do ruky hned tak nepadne chce to cvik a nemít strach počátky kruté věčně na zemi chyby neodpouští ,ale trestá.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty co už nebaví jezdit v provozu a nemají čas a třeba i finance jezdit s velkou motorkou po okruhu. I když tohle taky spolkne nějakou tu kačku hlavně gumy a řetěz nějaké to obložení spojky ,brzdové desky atd.je to dost podobné provozování velké okruhovky jen s nižšími náklady.

Doplňky na motorce - Začalo to kitovou spojkou takže KIT bubínek + domek,plovoucí kotouč 160mm,tlumič řízení Toby 21 poloh,KIT motor takže hlava,válec,píst s rovným dnem,zapalováni ducati,otáčkoměr Sendec,nějaká ta časomíra.

Proč tento stroj no snad za to může dcera ,která se tomu věnuje už pátý rok a mě se to začalo líbit a pomalu jsem taky zkoušel jezdit na její ELITE 15R jen mi neseděla rozměrově proto jsem začal koukat po něčem více pohodlném pokud se to tak dá nazvat .Do oka mě padla právě ORIGAMI po tom co mi ji kolega půjčil díky Radku jsem věděl ,že tohle je ono něco na co se vlezu a co jede tak ,že mám z toho větší hrůzu než z CBR1000RR !!! Začalo tedy shánění slušného kusu bylo mi jedno jestli B1 ,nebo B2 jak už to bývá když zrovna člověk potřebuje nic není až jednoho dne jsme řešil s Blatou nákup pneu pro dceru a byla mi nabídnuta snad poslední B1 za cenu ,která se neodmítá.

Takže konečně bylo na čem jezdit a učit se sice se blížil konec seznony 2014 ,ale už jsem se na tom udržel a furt se neválel a snad i trochu začal stíhat no to jsem si jen myslel .Letos se tedy přihlásil do místních závodu o Evženův pohár po slovech mé dcery "tati to dáš já taky hned nebyla jezdeckým esem" si říkám OK a taky kolega mi vysvětloval bez závodění nezrychlíš ,jsem se tedy to toho pustil no a ukázalo se ,že na místní borce výrazně ztrácím no snad se to časem poddá.

Jestli se dá na tom cestovat na tak leda tady 200m na zmrzlinu a zpátky o jedné ruce je jistý pád na hubu takže nee cestování se zamítá.Prostě jen motokárová dráha ,kde se na tom dá až neuvěřitelně povozit a vyblbnout a to tak ,že si říkám proč mám vlastně v garáží CBR ,když stejně nejezdím a v tom provozu to prostě nějak ztratilo smysl.Tohle hodím do kufru a do 30 minut lítám po dráze ,kde každý dělá totéž a nepletou se tam tupouni, zmatkáři , machři ,borci ,kloboučkáři ,smažky a další ,kteří v provozu můžou snadno rozhodnout o osudu druhých a to i třeba nenávratně.Sranda je ,že jsem si tohle neuvědomoval ,nebo spíš nechtěl vidět těch 20 let co jsem na nejrůznějších strojích strávil v provozu.Tak si říkám ,že tohle je to co jsme hledal prostě si pojezdit a užít si to ,takže do minibiku musí asi člověk dorůst

Lapchik-54
Lapchik-54 napsal 18.07.15 v 21:05

Jj Marťas já vím třeba Mácháč 08 ,ale ja tím ,že jezdí Eli nemám na velkou čas a to ježdění na mini je pecka když to tlačíš na doraz zas něco jiného.Jinak u mini je taky super parta a posezení v depu na Masaryčce.Ještě větší sranda je když se najde vypínač osvětlení dráhy a noční závod.Jinak velikost no možná bys čuměl co by s tebou udělalo VPB 4T 110ccm pár kluků je tam taky docela rozměrných.Mě už to ježdění na ucpaných a rozbitých cestách plných kreténu nějak unavovalo a víc jsem se těšil až se svezu na mini.Pokud se vrátím časem k velké tak R6 na laminátech ,a okruh ale to až bude Elen větší.

maroth71
maroth71 napsal 18.07.15 v 14:40 10b.

Luki moc hezky napsané, ale i na motorce na cestě jsou zase jiné zážitky třeba ty když jsi na motorce s dobrými přáteli někde v alpách v Rakousku v Itálii a nebo taky třeba jen někde v kempu . Jsou to zážitky které ty na okruhu nepoznáš ale každý máme jiné priority . Samozřejmě v hodně věcech s tebou souhlasím . Jinak moc pěkná motorka, ale pro mne už by asi stejně nebyla velikost a zase bych skončil u svého BMV