Yamaha YBR 125 (2006)

Vlastník dančic
Vloženo 15.5.2010
Aktualizováno 10.5.2012

Čtyřtaktní dváca s minimálními provozními náklady, avšak už mi ani trochu nepatří. Budu na ni vzpomínat vždy jen a jen v tom nejlepším. Bezpochyby to bude navždy jedna z nejužitnějších, nejspolehlivějších atd. motorek, kterou jsem kdy měl, výborná

Vynikající motorka a jsem přesvědčen, že s ní bude mít nový maitel jen samé radosti. Je mi po ní smutno, avšak objem nenahradíš

Žihadlo to opravdu není, kdybych chtěl žihadlo, šel bych po 2T. YBR je pro studenta, který si benzín platí sám, ideální stroj. Spotřeba je kolem 2,5 litrů na sto, jízdní výkony přímo úměrné spotřebě. Na cbr bych se nenaskládal, tedy naskládal, ale moje páteř už po 40 km na cbr říkala dost, YBR taky není velká motorka, ale o něco větší než cbr je.

Po první sezoně jsem si na motorku zvyknul, je fajn, je pohodová a hlavně neuvěřitelně spolehlivá... Jezdím s ní jenom vyjížďky.. nemám ji pro nějaký užitek, ale kdo by chtěl motorku na každodenní ježdění do nepřilíš vzdálené práce nebo školy, tak ideální stroj, člověk se v rámci možností dobře sveze a za naprosto minimální náklady. Ještě k tomu si může být jistý, že pokaždé když bude chtít jet, tak sedne a jede...

Výkon je věc druhá, nechci být borec v kombošce s odřenýma sliderama, ale u tohoto stroje je trochu problém ohledně rychlosti v kopcích a navíc třeba ještě proti větru.. Zkrátka 7,6 kW je 7,6 kW... S tím jsme tu motorku kupovali a byli si toho vědomi... Oplátkou je ale zmiňovaná spotřeba a spolehlivost. Navíc je tato motorka váhově suprová, určitě by s ní nemlěa problém žádná začínající dívčina a díky nízké váze a žiletkovým rozměrům pneu je pěkně hravá při překlápění v zatáčkách

Druhá společná sezona je pomalu za námi a YBRko mám stále moc rád. Za tu dobu jsem poznal snad všechny jeho klady a jeden zápor - a tím je mírný nedostatek výkonu. Jak je kopec a protivítr tak je to nepříjemné. Ale na druhou stranu, člověk jen přezouvá pneu, mění olej, filtr atd a namaže řetaz a azse jezdí.. ta motorka je neskutečně spolehlivá, klobouk dolů před konstruktéry.

Gotwan-CBR
Gotwan-CBR napsal 11.01.11 v 18:46

Díky za koment k mojí CBR . Tvoje YBR je taky moc pěkná, ta černá jí sedí, uvažoval jsem o ní . Tak přeju krátkou zimu a nekonečno naježděných km bez nehod

Martic
Martic napsal 02.08.10 v 21:47