Suzuki VL 1500 Intruder (1998)

Vlastník Hynďour-Zdice
Vloženo 28.3.2010
Aktualizováno 2.11.2011

Jak řekl můj kamarád "je to nosorožec". Já se mu nedivím, fakt je to pořádný kus železa.

Intruder VL1500 byl pro mně poměrně jasnou volbou. Moc se mi líbil a je to poctivý kus železa. Navíc mi kamarád řekl, že bych na menší mašině vypadal jako „ Berouskův medvěd na fichtlu“. Tím asi narážel na mých 106 kg a 189 cm.

Příliš zkušeností s tak těžkým strojem jsem před tím neměl a tak jsem se s Intruderem pomalu a opatrně seznamoval. Prostě to chce respekt.

Prozatím bych mohl říct asi tohle:

Velmi pohodlný posez a dost slušná stabilita. Nějaká ta díra či nerovnost ho nerozhodí. Je celkem uživatelsky příjemný a neudělal mi zatím žádné nepříjemné jezdecké překvapení. Jízdní vlastnosti jsou takto těžkému cruiseru odpovídající.

Celkem často se tu dočítám o slabší přední brzdě. Osobně bych to neviděl nijak dramaticky. Dobré destičky a pancéřka hadička to celkem vychytá. Možná do budoucna popřemýšlím o čtyřpístkovém třmenu. Uvidím. Určitě je potřeba brát v potaz váhu stroje. S výbavou cca 350kg + jezdec a jste na téměř půltuně. Pokud si za záda posadíte ledvinku a připočítáte bagáž, bude určitě přes půl tuny. Počítat se s tím prostě musí a přeceňovat brzdy by se v tomto případě mohlo vymstít.

Motor je silný a krouťák je pěkný. Jediné co mě poněkud překvapilo bylo řazení. Zatímco silný motor by situaci v nižších otáčkách v pohodě dal, začne prudit a držkovat kardan. To mě rychle donutí přeřadit, ten zvuk totiž není moc sympatický.
Ale jde jen o zvyk a vyježděnost na tomhle stroji (tedy v mém případě určitě).

Spotřeba je mezi 6 a 8,5l na 100. Podle stylu jízdy. U novějších typů se stříkačkou by to mělo být lepši. Jenže já jsem si Intrudera nekupoval kvůli spotřebě.

Výfuky mám originál a o laďácích neuvažuji. Nepotřebuji prudit všechny sousedy v okruhu dvou kilometrů . Navíc po nepříjemné zkušenosti mého kamaráda s rakouskou policii ohledně hlučnosti, mám celkem jasno.

Jednou s dobrých vlastností je jízda se spolujezdcem. Mě vždycky spolujezdec tak nějak štval a mašina se většinou proměnila v poněkud záludnou bytost. To u Intrudera neplatí. Prostě je to v pohodě.

Zatím mě Intruder nezklamal a těším se, že si s ním užiju spoustu dobrých zážitků.

Pokud to bude nutné, budu nějaké info doplňovat.

Na některé věci, co jsem tu napsal, mohou mít uživatelé stejného stroje jiný názor a já dopředu říkám, že to respektuji. Každý to může vidět trochu jinak.

Tak čau, Hynďour.

mvacky
mvacky napsal 09.05.14 v 12:13 10b.

Tirrilca
Tirrilca napsal 03.02.14 v 09:54 10b.

nádhera.. co dodat, za plnejch, a hlavně spoustu krásných kiláků

Bicman
Bicman napsal 04.12.13 v 18:12 10b.

Není co vytýkat, až na dekompresor a malou nádrž. Nicméně jsem si ji taky pořídil a pomalu přetvářím, k obrazu svému No a 10b letí

pajash
pajash napsal 04.03.13 v 00:20 10b.

DejvidXRV
DejvidXRV napsal 29.07.12 v 21:52