Jawa 350/360 panelka (1968)

Vlastník Lurch
Vloženo 21.3.2010
Aktualizováno 1.10.2018

Jawku jsem pořídil v Listopadu 2009 a ještě ten týden po koupi ji rozebral a odstartoval její renovaci... Teď, v březnu 2010 je konečně hotová a začnu řešit veteránské papíry.

První dojmy - Podle prodejce 10 let stála v garáži. To se pak potvrdilo při GO motoru. Je to prostě Jawička. ;)

Doplňky na motorce - 05/2017 pripojena side Velorex 560 a PAV 41

Jako první krok renovace bylo potřeba zajistit nový lak, linky, chromy a poshánět chybějící části byť to byl ve směs drobnosti. Dalším krokem bylo nutné koupit nové ráfky, vyleštit náboje kol, sehnat druhý panelkový jelikož při koupi bylo přední kolo kývyčkové. Ráfky nově vyplést, vycentrovat a vyměnit ložiska. Dále nové pneumatiky Mitas 3,25 x 16 + duše. Až pak bylo možné začít skládat Jawku dohromady a postavit jí na kola aby se s ní dalo alespoň nějak manipulovat po dílně. Dále motor - bývalý majitel opravdu nekecal když říkal že 10 let stála. Všechno v motoru zatuhlý, hnus usazenej na dně převodové skříně a tak vyběhaný 6. výbrus že bylo nutné přebrousit na 8. (poslední možný) výbrus. V motoru jsou nová ložiska, futra převodovky, řadící vidličky, primár, spojka, klika po GO s novými ojnicemi a z bývalé RSV 1000 mi zbyl litr oleje 15W50 tak si s nim teď Jawka chrochtá. - Takovej olej nikdy nezažila... :) CO jsem sledoval renovace Jawek tak hromada lidí opískuje i hoavy válců. Ty pak vypadají podle mě ne moc pěkně když má člověk vyleštěný kartery, víka a černý válce. Ty moje hlavy byly navíc ještě nastříkané stříbřenkou. Znáte to, po večerech není občas co dělat tak jsem si dlouhé chvíle krátil pilováním jemňoučkým jehlovým pilníkem každé žebro z obou strana a následně leštěním malým filcákem ana mikrovrtačku. No ruce mě z toho brněly ale stálo to za to.
Po GO motoru se už konečně mohl hodit do rámu, namontovat výfuky a natáhnout novou elektriku. Potah sedla jsme sehnal na aukru od čalouníka z Mělníka (zpracování slušné a korát to chce doobjednat originální velké sponky pro přichycení potahu kaplechu sedla protože ty malé ktreré zdarma přikládají stojí za ho... , nedrží a při standartní manipulaci vypadávají jedna za druhou. Spíš než černé se mi líbí sedlo co měla sportka (červená/slonová kost) úplně to změní vzhled celé motorky.

bakalus
bakalus napsal 02.10.18 v 06:53

pěkná práce, ale škoda nedotažených detailů a až bude v chromu co má být dám 10

Joasef
Joasef napsal 13.11.17 v 18:43 10b.

Ahoj včera jsme přivezli také tuhle Jawičku a chtěl jsem se zeptat kde ti jí lakovali a kolik tě to stálo.díky Pepik

mira592
mira592 napsal 23.03.16 v 18:10

pěkný letadlo, svezl bych se, musí to pěkně svištět.

mrte250
mrte250 napsal 10.11.14 v 21:26

Měla by být stejná jak moje, ale Jawa je prostě každá unikát Pěkná práce

Rafff
Rafff napsal 24.09.13 v 22:42