Jawa 350/360 Panelka (1968)

Vlastník KAWAHAB
Vloženo 19.11.2020
Aktualizováno 15.5.2022

Motku mám z dědictví po zesnulém bratrovi

Jawa 50/555 Pionýr: 1)neměl doklady..2)není toho času,a mladického elánu.

První dojmy - Dojmy jsou smíšené až rozpačité..Je sice je nepojízdná,ale původní platné T.P je podnětem k tomu s tím něco dělat. Jinak by šla do trhu jak ostatní tři co po něm zůstali.

Motorku bych doporučil pro - V současnosti je vhodný tak na zapadlé,klikaté silničky v podhůří,trojky mezi dědinama. Reálně na cestách druhých tříd už výkon pokulhává.Na popojíždění v městských kolonách to vážně není.Brzdit se musí taky s notnou rezervou.

Doplňky na motorce - Mám v plánu revmaplech,kryty z.kola,směrovky a tažné na pávka kterého snad někdy probudím z letargie.

11/20 Naposled sem to sedlal v roce 94-96. V současnosti už bych na to nešel.V dnešním provozu je to vedle..Z aktuálních cen dílů(šrotů) je mi mdlo.. Brácha spravoval domek a na tohle už neměl čas,i když o tom zmínka občas padla. Z piety k němu, taky že je to v rodině víc jak dvacet let, pár nostalgických vzpomínek k tomu to dám časem do provozu schopného stavu. No.. chleba to nežere,tak času dost ..

4/21 Tak mi to nedalo,dovez sem to na dílnu a postupně rozebírám,přebírám,něco spravím,vyměním,koupím,něco do archivu.. Představa začíná býti jasná. To co sem s toho kdysi vyhazoval jako ohavnosti,tam tedˇ věsím zpět. Zatím spíš taková skica ..To by člověk nevěřil co to zežere práce a času,třebas ten domrdanej revmaplech porovnat,překlepat,dopasovat a nachystat pod plnič.. ani nemluvě Pomalu každou součástku,šroubek v ruce projít. Ukrojil sem si nevědomky velký krajíc,je to spoustu času,barva několikrát stekla,zase brousit !! Sakra práce.. Inu letos to nevyjede.. Další křížek na krku.. 2/22 Se našla chvilka,tak prozatím revize motoru.Vyměnit gufera,ložiska,spojkový koš,startovací segment,primární řetízek,vyaxiálovat předlohu,oprášit pár koleček,klika do strojní dílny, rámcově slícování kanálů..Očekávání bylo zdaleka horší podle toho jak to zevnitř vypadá. 5/22 Více vlného času a povzbuzení kolegy,že ty nové pneu dříve steří než to složím mě přiměly dokopat to konečně do konce..Tedy bez vozíku,ten je zatím at.akta. Na motor zapalování lup to do rámu,natáhnout elektriku,spálit pár žárovek co zbyli po 6V zapojení.(i pojistek,chybička se vloudila).. Provizorní pal.přívod zapojen,výfuky. 5* 6* kop nic, 14*15 a šup a "PRSKAVKA ZASE BĚŽI" Po patnácti letech co ležela ladem zadostiučinění..Před připravené plechování nasadit je už pouze třešničkou na dortu .. Seřízení bohatosti směsi závěrečná tečka.. Snad ten výsledek za to stojí,a jestli to bratr odněkud shora vidí doufám že s toho má taky radost..Po zkušební jízdě jde motor jadrně ale hladce.Doseřízení spojky a vzduchu kolorit. Jízda z stk proběhla bez ztráty kytičky a jeví se že to jede asi + - jak by mělo..Musí si to ještě posedat,hlavně brzdy.

ThomsonMotorson
ThomsonMotorson napsal 25.05.22 v 12:32 10b.

No kurňa, to je velká paráda. Taky sis dal záležet a toho času To znám. Ať slouží, je to držák

KAWAHAB
KAWAHAB napsal 23.05.22 v 19:38

Děkuji všem za komenty... Na třetí jízdě(ať si to sedne) cca po 250 km,to v pravé utažené zatáčce prosedlo,a revmaplech je pokřtěn Div mě to neposlalo ven !! Nakopal bych se fakt do pr...e Jinak šlape klape

Targus
Targus napsal 14.05.22 v 13:47

Body už ti dát nemůžu, takže tě aspoň pochválím za "troubítko" a linky na tažném - teda jestli mne foto moc neklame.
A samozřejmě ti vynadám za "moc lesklý" lak.

Počkej, až ti Cmíral vyčiní kožku!

Ještě to plégo na bolavý krk a jsi připraven na důchod!!!

Ať ti to hezky jezdí, máš to fakt parádní!

Ulvarr
Ulvarr napsal 19.02.22 v 12:43 10b.

Moc pěkná, taky jsem měla tu čest se svést...

rudirt
rudirt napsal 07.02.22 v 09:25 10b.

Je to krásný stroj, tak to vydrž...
Jak se u nás říká - trpělivosti neopouštěj mě!!!
A když to máš s papírama, tak nebudeš litovat,
cena dolů nepůjde nikdy...
Držím palce!