Jawa 350/360 panelka (1966)

Vlastník chlebasmaslem
Vloženo 28.11.2010
Aktualizováno 28.11.2010

Jawa 360 Panelka.Koupená v dost zuboženém stavu,ovšem bez žádných zásadních zásahů. Na ronovaci.

Tuhle tu motorečku mám doma už skoro dva roky. Koupil jsem ji od jednoho pána s České Lípy. Jel sem pro ni s vozíkem skoro přes celou republiku. Je to klasická Jawa,která není v nic moc stavu,co se týče plechařiny,ale motor šlape jako novej. Dlouho jsem jí sháněl než sem našel nějakou nepřekopanou. Kolikrát člověk narazí na takové kousky,že jí aji zalituje a toho člověka co to spáchal taky. Nějak sem se na ní ani moc neprojel. Po nějakém měsíci co byla doma jsem se rozhoupal a dal jsem se do renovace. Čim dál víc jsem do toho pronikal,tak jsem nalézal stále nové nedostatky. Většina jich je u plechařiny. Motorka byla najednou rozdělaná a já jsem začal brát kousek po kousku. Pár věcí k dokonalosti chybí...Po burzách scháním potřbné díly(nekupuji žádné nové náhražky) pouze to nejnutnější. Táhne se to již pár měsíců a věděl sem,že na příští sezonu to nemám šanci složit tak,jak bych si to představoval a uspěchat to nechci... Bohužel jsem si uvědomoval,že nebudu mět na čem jezdi a celý léto strávit v autě...no to ne. Za dobrou cenu se doma oběvila MZ 150,která potřbovala trošku poléčit,aby nebyla taková ostuda v létě. Na velký motorky jsem stejně v té době neměl řidičák...V téhle době sem přišel o práci a renovace téhla Jawky,jakou bych si představoval by mě přišla hodně draho a na to penízky nebyly.V obchodě mě podarovali velkou krabici.Drobné části,motor,tlumiče atd.které by se mohli postrácet jsem složil nazpět a celou motorku až na pár drobností,které se mi do teť nepodařili sehnat jsem uschoval na půdě do krabice.Je mi jí líto,ale na druhou stranu není kam pospíchat. Svou cenu a místo již má a tím že bude chvíli ležet schovaná vydrží ještě o pár let déle.Její čas taky jednou přijde. Možná za rok,za dva,možná až budou moje děti chlupatý. O to věčí radost s ní budu mít a doufám,že se jí nikdy nebudu muset zbavit z jakéhokoliv důvodu. Těším se,až se na ní jednou zase projedu a uslyším ten nádherný nezaměnitelný zvuk tohohle stroje.

chlup2
chlup2 napsal 29.11.10 v 12:08

Dobrá volba k renovaci.

jawys
jawys napsal 29.11.10 v 03:02

krásná 350tka... 350 jsem vždy chtěl mít...

Muzzy
Muzzy napsal 28.11.10 v 17:29

Vypadá moc dobře.Přesně takhle je na tom moje 250,už 5 let na půdě .Tak držim palec ať brzo jezdí .

sidar
sidar napsal 28.11.10 v 16:32

no jasně, krasavice Tak až nadejde čas, hoď nějaký fotky z renovace, za desítku a hodně štěstí při schánění dílů

Dolin
Dolin napsal 28.11.10 v 16:30

Vždyť je velmi hezká!!! Tak ať vše vyjde jak má!
10b