Kawasaki GPZ 750 (1985)

Vlastník *nuclearB*
Vloženo 14.2.2010
Aktualizováno 5.6.2010

Moje první opravdová mašina. Bylo to v roce 1993. Těžká a už ve své době dost zastaralá. Ale byla to moje jahůdka, která mě vtáhla do úplně nové dimenze.

Motorku sem dávám, jen abych ucelil svoji sbírku strojů.
V době když jsem ji vlastnil 1993-1995 nebylo téměř možné u nás sehnat jakýkoliv manuál a nebo rady uživatelů. Všechno se víceméně bastlilo na koleni a díly se individuálně dovážely přes první vznikající motoshopy. V té době jsem měl k dispozici pouze katalog firmy Getz , nebo tak nějak se to jmenovalo. Za řetězovou sadu jsem v té době dal 7000,-kč a destičky vycházeli na 3000,- . Takže jsem je nechal jenom zrepasovat. Dneska nepředstavitelná prasárna
Když jsem ji koupil (dovoz z Itálie) ,tak měla na tachometru 33000km a bylo jí 10let. Byla v perfektním originálním stavu. Podle čísla rámu jsem se dopátral, že to není 85ka ale 83ka. Tenkrát bylo normální ,že se dovozové motorky a auta papírově omlazovala jak jen to šlo. Nebyl problém narazit na motorku rv. 79-80 a v papírech bylo 85. Za tři roky jsem na ní najezdil téměř 50tis km a prodal ji o 20tis dráž než jsem ji koupil. Zlaté časy

Maximálka byla někde kolem 220km/h a udělal jsem na ní i jeden rekord ,když mi policie naměřila 203km/h a to v obci Dneska se za to stydim,fakt.

V devadesátých letech byla trošku jiná situace a diktoval si ten, kdo motorku prodával. Nebylo vyjímkou, že se u atraktivních motorek kupci přepláceli. Dneska je to naopak.

bruttopyr
bruttopyr napsal 23.12.19 v 15:47 10b.

... najezdil 50000km a prodal o 20tis. dráž!
Jo jo, dnes už je to trochu jinak...
Motorka nádherná!

Salvič74
Salvič74 napsal 04.11.19 v 18:48 10b.

HEZKY NAPSANÉ DÁVÁM 10 jinak ji mám ještě v garáži na památku, jenže je na ní tolik úprav že dřív STK zruší než by to prošlo tak na památku dobrá )))

adriisekk
adriisekk napsal 08.10.11 v 10:49

užasná motorka...v 93 jsem měla 6 let . U nás ji měl soused a já ji každý den chodila obdivovat. Máš tam 10b.

DASOU
DASOU napsal 21.07.11 v 11:52

Uzasne napsane.Uplne me to vratilo zpet! musim to ohodnotit za 10b!

Michal1011
Michal1011 napsal 05.06.10 v 21:43