Dněpr K-750 (1969)

Vlastník Jilmoň
Vloženo 16.11.2009
Aktualizováno 16.11.2009

Sovětská klasika, která mi slouží k naprosto všemu, od plašení lidí po městě, přes čundry po celém česko-slovensku, služební cesty, až po vožení dříví a stavění posedů

Káčko jsem koupil 1. února 2003 od Lotyšců na burze ve Zloníně za 15 000 Kč. Bylo v zoufalém vzhledovém stavu, ovšem pojízdné. Renovace proběhla za rok na to a v dubnu 2004 prošel motocykl testací historických vozidel. Nejvzdálenější dosažený cíl je zatím asi Banská Štiavnica. Nejčastějšími závadami jsou poruchy motoru a to dost vážného charakteru. Párkrát uvolněný setrvačník, rozlámané kroužky, rozcentrovaná klikovka, samozřejmě spálené dynamo, rozsypaný kardan-kloub... Do školy do Brna jezdí Káčko celkem běžně, i když právě spálené dynamo mi jednou cestu z Brna přerušilo. V prosinci 2005 jsem musel jízdu přerušit v Zastávce u Brna, stroj zanechat u ochotného domorodce v garáži a dojet si domu vypůjčit nové dynamo. Provozní náklady jsou velmi příznivé. Spotřeba se pohybuje kolem 5,5 l/100km, oleje (M6A) asi 0,05(!) l/100km. Do provozních nákladů by se ovšem měla počítat i spotřeba pneumatik, která je dost značná. Za chvíli budu měnit. Co nestojí za zmínku jsou nehody s tímto strojem. Dosud byly dvě. Při první jsem se jaksi nevešel do zatáčky se Škodou Superb, které jsem způsobil na laku škodu 15 000 Kč. Mě policie pro formu škodu odhadla na 100 Kč - měl jsem odřenou páčku spojky. Druhá nehoda byla závažnější, ale tu popisovat nebudu. Šlo o život a kdyby si to někdo přečetl, už by mi do sajdy nesedl, a to by byla škoda

Jilmoň
Jilmoň napsal 09.12.09 v 17:54

Dík! No co ti budu povídat... krve by se ve mě nedořezal. Převrátil jsem motorku před sajdkáru úplně podvozkem vzhůru. V sajdě seděl kámoš a ta sajda mu přístála na hlavě. Měl jí zaklíněnou mezi sajdou a silnicí. Ještě že měl aspoň kokos, jinak to nechci ani domejšlet.

Němec
Němec napsal 25.11.09 v 12:28

kouknul sem Ti na web a slušnou sbírku máš, taky mlsně pokoukávám po nějakým BMW 70-80. let. no a k sidecaru se dá říct jediný - ať slouží a sype se co nejmíň a havárie už ani jedna - já si to dal hned po koupi do značky, takže si dokážu představit, co člověk prožívá, když ho sidecar poprvý pošle jinam, než řidič zamýšlí

Jilmoň
Jilmoň napsal 17.11.09 v 23:25

Kdepak nezmar... spíš zmar Raisidlo díky, možná někdy využiju aspoň ten parking, protože když mám motorku v Brně, musí stát na ulici.
P.S. Správně česky tam bělo být "kdybys"

Raisidlo77
Raisidlo77 napsal 17.11.09 v 21:57

Mělo tam být "kdyby JSI", ale pochopil jsi správně . Číslo na dílnu mám v profilu, tak at to vrčí

boek
boek napsal 17.11.09 v 13:10

Hezké vozítko, s těma závadama jsi mě docela překvapil, myslel jsem že je to nezmar... no hlavně at jezdí